włosy
fot.: pexels.com

Wykonywanie zabiegów na włosy, w dużej mierze kojarzy się z ich pielęgnacją i dbaniem o piękny wygląd. Jak się jednak okazuje, są takie zabiegi, które zamiast pomagać, tylko przyczyniają się do zniszczenia struktury włosów. Czego więc warto unikać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zabiegi-kosmetyczne-najbardziej-niszczace-wlosy/

Doczepianie włosów

Kobiety, które chcą posiadać piękne i długie włosy nie czekając przez kilka miesięcy, aż same urosną, często decydują się na doczepianie sztucznych włosów. Zabieg ten przynosi w krótkim czasie spektakularne efekty, jak się jednak okazuje – znacznie obciąża i osłabia włosy. Często prowadzi on do tego, że naturalne włosy pod ciężarem sztucznych, szybko zaczynają wypadać. Doczepianie włosów jest szczególnym ryzykiem w przypadku osób, które z natury mają cienkie włosy. Właśnie dlatego, przed podjęciem decyzji o doczepianiu sztucznych włosów, zaleca się naturalną pielęgnacje, która nada objętości naturalnym pasmom.

Częste farbowanie włosów

Nakładanie różnorodnych odcieni farb do włosów w krótkim czasie, może przyczynić się do ich osłabienia. Wynikiem tego są rozdwojone końcówki czy też wypadające włosy. Sam ich wygląd także często pozostawia wiele do życzenia. Włosy, których struktura po zmianie koloru miała pięknie się prezentować, nagle stała się uszkodzona.

Gwałtowne przechodzenia z kolorów chłodnych do ciemnych może sprawiać, że włosy będą potrzebowały długotrwałej regeneracji. Zanim więc zdecydujemy się na częste stosowanie farb do włosów, warto się dłużej zastanowić nad późniejszymi skutkami i stosować preparaty wzmacniające.

Używanie prostownicy i lokówki

Włosy zdrowe i w dobrej kondycji z pewnością nie ucierpią, jeżeli kilka razy będą miały styczność z wysoką temperaturą pochodzącą od prostownicy i lokówki. Regularne stosowanie tych urządzeń może jednak prowadzić do ich trwałego uszkodzenia. Aby uniknąć włosów łamliwych i matowych, warto przed sięgnięciem po prostownicę czy lokówkę nałożyć odżywkę termoochronną lub inne środki ochraniające i wzmacniające włosy.

Przeczytaj też: http://e-chlopak.pl/ukryta-symbolika-i-znaczenie-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here