skanowanie
fot. pexels.com

Świadomość o ekologii staje się coraz bardziej znacząca, większa. Wiele firm zaczyna w swoich działaniach propagować zrównoważony rozwój, wykorzystywanie materiałów ekologicznych, z recyklingu. Jednym z takich działań, które każdy może wykonać, aby dbać o środowisko naszej planety jest skanowanie dokumentów, aniżeli jego drukowanie.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-zeskanowac-dokument/

Ograniczmy papier

Tak łatwo jest coś wydrukować, a potem to wyrzucić. Niestety każde takie działanie sprawia, że nasza planeta jest coraz bardziej zaśmiecana, a dodatkowo – skoro jest stałe lub nawet coraz większe zapotrzebowanie na papier, to zwyczajnie się go wytwarza. My, jako ludzie ponownie go wykorzystujemy i błędne koło się zamyka. 

W takiej naszej codzienności najwięcej drukujemy dokumentów, umów, formularzy. Oczywiście nie jest powiedziane że żadne z nich nie są potrzebne, ponieważ wiele materiałów papierowych wręcz trzeba wydrukować. Wymagają bowiem złożenia ważnych podpisów i są istotne do przechowywania. Z drugiej zaś strony jest wiele cyfrowych patentów, które umożliwiają podpisanie ważnej umowy przez nawet wielu kontrahentów w sposób cyfrowy, nie wymagający wydrukowania dokumentów i przesyłania go pocztą. Jak można zauważyć wtedy marnuje się nie tylko papier do wydrukowania dokumentu, ale też podczas jego przesyłania. Wiele firm twierdzi, że bardziej wygodne jest posiadanie wydrukowanego dokumentu i przechowywanie go w jakimś segregatorze, ponieważ zawsze można tam zajrzeć i wszystko sprawdzić. Warto sobie postawić pytanie czy tak nie jest w przypadku skanów dokumentów przechowywanych cyfrowo. Można nawet powiedzieć, że skany są jeszcze prościej dostępne, a dodatkowo zajmują mniej miejsca i nie ma obawy, że zostaną zgubione, każdy może mieć do nich dostęp.

Jak skanować dokumenty?

Jest wiele sposobów na skanowanie dokumentów. Cały czas pojawiają się nowe urządzenia, aplikacje czy oprogramowania, które ułatwiają skanowanie. Dwa najpopularniejsze, jakie przedstawimy dotyczą wykorzystania aplikacji w telefonie oraz drukarki i komputera. Jedną z najpopularniejszych aplikacji do skanowania na telefon jest CamScanner, która jest bardzo prosta w obsłudze. Natomiast w przypadku skanowania dokumentu na komputer – można po prostu wejść do Paint’a i tam wybrać opcję skanowania pliku który wystarczy potem zapisać w odpowiednim folderze.

Przeczytaj też: http://e-chlopak.pl/domowa-bizuteria/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here