paleta

Palety drewniane są niezwykle popularne ze względu na swoje szerokie zastosowanie w przedsiębiorstwach oraz możliwość wykorzystania ich do tworzenia mebli domowych i ogrodowych. Warto jednak wiedzieć o tym, że w ostatnich latach stale rośnie popularność palet wykonanych z plastiku.

Czym różnią się palety plastikowe i drewniane?

Decydując się na zakup palet, warto mieć świadomość, czym różnią się ich poszczególne typy. Różnice pomiędzy paletami plastikowymi i drewnianymi wynikają oczywiście głównie ze specyficznych właściwości tych tworzyw.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że Palety plastikowe zapewniają większy komfort pracy. Wynika to z ich niewielkiej wagi oraz gładkiej powierzchni, która minimalizuje ryzyko zadrapań czy skaleczeń.

Dodatkowo palety plastikowe wykazują dużą odporność na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Wilgoć czy zmiany temperatury nie mają na nie dużego wpływu, również nie ulegają łatwo zniszczeniu czy osłabieniu podczas kontaktu z wieloma substancjami chemicznymi. Sprawia to, że można z nich korzystać znacznie dłużej niż z palet wykonanych z surowego drewna.

Kiedy warto zdecydować się na zakup palet plastikowych?

Każda firma posiada inne potrzeby, dlatego przy wyborze odpowiednich palet należy się kierować sposobem działania, a także przechowywania i transportowania produktów. Istotnym kryterium może się również okazać branża, do której należy dana firma.

Plastikowe palety są łatwe w utrzymaniu w czystości, dlatego zapewniają higieniczne warunki. Sprawia to, że z całą pewnością sprawdzają się bardzo dobrze w przedsiębiorstwach działających w obszarze produktów spożywczych oraz farmaceutycznych. Z tego typu palet powinny również korzystać firmy składujące produkty w trudnych warunkach, na przykład na zewnątrz budynków.

Wymiary i cechy szczególne palet plastikowych

Tak zwane europalety są standaryzowane, dlatego zawsze są produkowane w jednakowych rozmiarach. Dzięki temu ustawianie ich w magazynach czy podczas transportu jest łatwiejsze.

Wielu producentów oferuje jednak możliwość zamówienia plastikowych palet o nietypowych wymiarach, a także ze specjalnymi wzmocnieniami, które będą pozwalały między innymi na transport wysokich przedmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here