Jak przebiega leczenie żylaków

Rosnąca świadomość społeczeństwa na temat niewydolności żylnej oraz jej konsekwencji dla zdrowia człowieka sprawia, że coraz więcej osób odwiedza gabinety flebologiczne. Szybka i trafna diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia mogą pomóc opóźnić rozwój choroby, a także zminimalizować uporczywe dolegliwości doskwierające pacjentom.

Czy usuwanie żylaków jest bezpieczne?

Niegdyś jedynym sposobem na skuteczne usunięcie żylaków była tradycyjna operacja (tzw. stripping) polegająca na wyrwaniu chorego naczynia. Obecnie niemal całkowicie odchodzi się od takich metod leczenia. Klinika flebologii Wrocław oferuje zabiegi małoinwazyjne, które wiążą się z krótkim okresem rekonwalescencji, zmniejszeniem ryzyka powikłań pooperacyjnych oraz charakteryzują się jeszcze wyższą skutecznością w porównaniu do operacji klasycznej.

Jakie zabiegi można znaleźć w ofercie kliniki flebologii Wrocław?

Leczenie żył Wrocław obejmuje wiele technik i metod, które można podzielić na leczenie farmakologiczne oraz zabiegowe. Warto podkreślić, że nie istnieją leki, które cofnęłyby istniejące już patologiczne zmiany w żyłach. Stosowanie diosminy, heparyny lub wyciągu z kasztanowca pozwala jednak spowolnić nieco rozwój choroby oraz zapobiec powstawaniu nowych nieprawidłowości. Wśród małoinwazyjnych metod zabiegowych warto wyróżnić metody chemiczne oraz termiczne. Te pierwsze polegają na wstrzyknięciu w żyłę substancji obliterującej lub sklejającej naczynie. Dzięki temu zmieniona chorobowo żyła zostaje wyeliminowana, a jej funkcje przejmują zdrowe żyły znajdujące się w jej pobliżu. Metody termiczne opierają swoje działanie na wytworzeniu wysokiej temperatury, która prowadzi do uszkodzenia żyły, jej zwłóknienia, a następnie zarośnięcia.

Usuwanie żylaków Wrocław – czy są to drogie zabiegi?

Wiele osób martwi się o koszt związany z wykonaniem wyżej opisanych zabiegów. Warto podkreślić, że ceny są bardzo zróżnicowane i zależą nie tylko od wybranej metody, ale również od zaawansowania choroby oraz obszaru poddawanego leczeniu. Wiele klinik oferuje możliwość rozłożenia zapłaty za leczenie żył na raty. Dzięki temu coraz więcej osób może skorzystać z osiągnięć współczesnej medycyny.

Klinika flebologii Wrocław to miejsce, w którym każda osoba z problemami żylnymi uzyska pomoc jakiej potrzebuje. Leczenie dobrane wedle potrzeb cierpiącego pacjenta szybko przyniesie mu ulgę oraz pozwoli cieszyć się nogami pozbawionymi nieestetycznych żylaków i pajączków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here