suchy szampon do włosów

Producenci kosmetyków do pielęgnacji włosów zaskoczyli po raz kolejny. Stworzyli bowiem suchy szampon do włosów. Doskonale nada się w podróży, rano zimową porą czy po basenie.
Suchy szampon jest w sprayu, ma niezwykle prostą aplikację i różne wariacje.

Jak to działa?

Suchy szampon do włosów jest w postaci drobnego proszku i zawiera substancję, która pochłania serum, oleistą warstwę z powierzchni włosa. Sprawia to, że włosy na jeden dzień znowu wyglądają świeżo i lekko.
Nadmierne używanie może szkodzić, ponieważ w składzie ma alkohol, który działa wysuszająco na strukturę włosów. Dla osób z wrażliwą skórą głowy zbyt częste używanie może przyczynić się do powstania swędzenia i łupieżu.

Wariacje suchych szamponów do włosów

Występują różne odmiany suchych szamponów do włosów. Można dobrać zgodnie z kolorystyką własnego włosa, szczególnie jest to ważne dla brunetek, ponieważ może zostawić szary nalot. Są jednak już wersje dla ciemnych włosów i warto z tego skorzystać. Osobno są dla brunetek szatynek, blondynek.
Ponadto szampony są wzbogacone o dodatkowe atrybuty jak wzmacnianie, odżywianie, zwiększanie objętości włosów.
Niezmiernie bogaty jest też wybór kompozycji zapachowych w suchych szamponach, co z pewnością przysparza zwolenniczek tego produktu. Szampony są o zapachu: kwiatowym, cytrusowym, wiśniowym, zmysłowym, kobiecym, tropikalnym, kokosowym i wielu, wielu innych.

Jak używać?

suchy szampon do włosówZanim przystąpimy do mycia suchym szamponem dobrze jest przygotować włosy. Należy je solidnie rozczesać i wyszczotkować, by specyfik mógł się równomiernie pokryć włosy. Opakowanie wstrząsnąć, aby składniki pudrowe dobrze się wymieszały. Metody są dwie. Pierwsza – włosy wystarczy spryskać suchym szamponem u nasady i wmasować by nadać im objętości. Druga – spryskać włosy z głowa pochyloną ku dołowi, co da efekt jeszcze większej objętości włosów. Rozpylanie należy przeprowadzić w odległości około 20 cm i głowy. Na koniec warto odczekać kilka minut (tak by kosmetyk dobrze się wchłonął) i przeczesać szczotką włosy, by pozbyć się ewentualnego nalotu i nadmiaru sprayu. Nie należy używać zbyt dużej ilości, by uzyskać oczekiwany efekt.

Jest to niezwykle ciekawa propozycja, którą dobrze mieć zawsze w pogotowiu domowym, a nawet w torebce jak tajną broń. Naprawdę działa cuda i odświeża włosy. Czasem faktycznie zdarza się, ze brakuje nam czasu na szybkie umycie i wysuszenie głowy, wtedy ten produkt doskonale spełni swoje zadanie. Nada włosom objętości, pozbawi je wrażenia ciężkości. Włosy tez świetnie się po tym układają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here