nowoczesne fryzury męskie

Oglądając stare zdjęcia czy ksiązki ze starymi ilustracjami można doskonale zobaczyć a w jaki sposób zmieniały się męskie fryzury. Czasem budzą nasz zachwyt, a innym zadziwienie jak można było nosić coś takiego na głowie. Zwłaszcza gdy przyglądniemy się fryzurom baroku czy rokoko, nawet wiek XIX to loki peruki by zawsze dobrze wyglądać. Lata dwudzieste czy lata trzydzieste przyniosły nowa modę na krótkie fryzury męskie i uczyniły one krok ku współczesności, ku nowoczesnym fryzurom męskim.

Dawny czar fryzur męskich

Mężczyźni przez wiele wieków wbrew pozorom wcale nie hołdowali krótkim włosom, często gościły na ich głowach długie włosy, czasem z lokami. Korzystano także z peruk, których celem był schludna i dobra stylizacja. Pozostaje pytaniem otwartym na ile była ona schludna.
Pisząc poniżej o fryzurach w starym stylu skupię się głównie na uczesaniach z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Fryzury w z tego okresu wymagały wysiłku i zachodu. Potrzebny był czas na to by o nią zadbać, włosy odpowiednio ściąć ręką dobrego fryzjera i wystylizować.
Miały jednak sporo uroku i elegancji, często zatrzymując to miano do dziś.

Nowoczesne fryzury męskie

nowoczesne fryzury męskieNowoczesne fryzury męskie często już nie wymagają tyle czasu co układane w starym stylu. W dzisiejszych czasach spory odsetek mężczyzn nie korzysta nawet z usług salonu fryzjerskiego, obcinając czy raczej goląc się maszynką samodzielnie w domu przed lustrem.
Jednak są tacy, którzy dbają o dobry wizerunek współczesnego mężczyzny, o dobrze dobraną, nowoczesną fryzurę. Moda, trendy aktualnie panujące są tak rożne, że każdy mężczyzna znajdzie cos dla siebie i do swojej stylizacji odpowiednio dobierze. Nadal jednak, tak jak za dawnych czasów, kluczowe jest profesjonalne, dobrze wykonane cięcie. Wystylizowanie i ułożenie fryzury z pewnością nie będzie stanowiło problemu i trudności.
Najbardziej wysuwające się trendy w tym roku to krótkie cięcia, wygolone boki głowy i stylowo ułożone dłuższe włosy na górze. Hitem tego sezonu są właśnie dłuższe włosy na górze, które w ciekawy sposób będą ułożone. Dobrze w tym wszystkim jest postawić jednak na elegancję, wygodę i praktyczność, nie zapominając o modnym akcencie na głowie.

Jaką chciałbyś zaprezentować na swojej głowie fryzurę? Do której Ci bliżej nowoczesnej fryzury męskiej czy w dobrym, starym stylu? Internet bogaty jest w inspiracje w każdym stylu, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Myślę, że z odpowiednią stylizacją będą stare fryzury będą wyglądały świetnie i dzisiaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here