pudry sypkie

Prawie każda kobieta ma w swojej torebce perfumy, kosmetyki do pielęgnacji i do makijażu, które przydają podczas naszych codziennych obowiązków. Czy to w pracy, czy na wyjeździe czy w domu.

Perfumy

Perfumy są równie ważne co ubranie, czasem nawet ważniejsze niż puder sypki do makijażu. Dlaczego? Są bowiem niczym drugie, niewidzialne ubranie każdej kobiety. Dodają kobiecie szyku, elegancji i stylu. Wszak jaki zapach wybierze zależy tylko od niej i nada jej dużej dozy indywidualności.

Kosmetyki do pielęgnacji

W każdej torebce w pewnością można znaleźć kosmetyki do pielęgnacji, które ratują czasem nas z dużych kłopotów, zwłaszcza latem i zimą. Do nich przede wszystkim może zaliczyć krem do twarzy, ale i krem do rąk czy serum na końcówki łamliwych włosów.

Kosmetyki do makijażu

pudry sypkieKosmetyczka z kolorowymi kosmetykami jest na wyposażeniu każdej torebki. Czasem może zawierać tylko podstawowy skład jak puder sypki, tusz do rzęs, szminka w ulubionym kolorze. Zazwyczaj jest ona zdecydowanie bardziej zasobna i bogata. Oprócz pudru sypkiego czy już innych wymienionych akcesoria możemy znaleźć:
kredka do ust w pasującym do szminki odcieniu,
błyszczyk w pięknym, naturalnym odcieniu podkreślającym usta, a najlepiej dwa w różnych kolorach, by była zawsze możliwość wyboru w zależności od okoliczności,
podkład który w naturalny sposób będzie poprawiał wygląd naszej skóry i nadawał odpowiedni odcień,
puder do matowania skóry,
korektor do ukrycia niedoskonałości naszej cery, czasem trzeba użyć dwóch, jednego pod oczy, a drugiego do punktów na twarzy,
róż, który daje naszym kościom policzkowym odpowiedniego wyglądu,
puder sypki rozświetlający, który doskonale wyrówna cały koloryt skóry i nada świetlistą woalkę poświaty, dzięki mikro drobinkom rozświetlającym światło,
albo puder sypki transparentny, który podkreśli cały makijaż, forma sprasowana dobrze będzie służyła w naszej kosmetyczce.

Książki i inne drobiazgi

Torebki zawierają jeszcze bardzo wiele różnych, czasem koniecznych lub wręcz niepotrzebnych drobiazgów. Do nich zaliczamy: okulary, notes, kalendarz, pióro albo długopis, portfel, klucze do domu i do samochodu, okulary przeciwsłoneczne, lakier do paznokci, zapasowe rajstopy, agrafkę. Gdy mamy dzieci, torebka jeszcze bardziej nam się zwiększa o kolejne pomoce jak pampersy czy mokre chusteczki albo zapasowe ubranie. Bardzo często w naszej torebce znajdziemy coś do czytania jako zabezpieczenie naszego czasu w oczekiwaniu na coś lub na kogoś.

A co zawiera Twoja torebka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here