profesjonalne szampony fryzjerskie

Profesjonalny fryzjer jest rzemieślnikiem i osobą, która zawodowo zajmuje się odpowiednim strzyżeniem i wymodelowaniem włosów. To jest jednak tylko jedna z jego ról, ponieważ zajmuje się również doradzaniem klientowi właściwie dopasowanej do kształtu twarzy i jego kolorystyki odpowiedniej fryzury. Wymaga się od niego także dobrej znajomości rynku produktów kosmetycznych przeznaczonych do włosów, ponieważ i w tym zakresie doradza klientom na przykład jaki profesjonalny szampon fryzjerski może polecić dla konkretnego klienta, z określonymi problemami.

Stylista fryzur

Zapewne dlatego też zaczęto współcześnie nazywać fryzjera stylistą fryzur, ponieważ często stylizuje i doradza właściwą, dopasowaną do danej osoby fryzurę. Można wręcz powiedzieć, że kreuje nowy wizerunek lub umacnia obecny. Zwłaszcza dla osób występujących publicznie, przed audytorium, jest to niezwykle ważne.
Zajmuje się też tworzeniem fryzur okolicznościowych, tworzonych na specjalne okazje np. śluby czy sylwester.

Koloryzacja włosów

Fryzjerzy zajmują się, obok strzyżenia i układania włosów, różnymi rodzajami koloryzacjami włosów. Zalicza się do nich: farbowanie, rozjaśnianie, tworzenie pasemek, balejaż, dekoloryzacja. Wymaga to sporego doświadczenia i znajomości poszczególnych tajników wykonywanego zawodu.

profesjonalne szampony fryzjerskieProfesjonalna pielęgnacja

W salonach fryzjerskich są dostępne różne produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów, które nie są dostępne w drogeriach czy marketach. Obejmuje to profesjonalne szampony fryzjerskie, odżywki i maski do włosów, serum do włosów, kuracje. Oferta jest zazwyczaj bardzo bogata, bo dostosowana do różnych potrzeb klientów. Profesjonalne szampony fryzjerskie dobrane odpowiednio mogą znacząco poprawić kondycję włosów oraz skóry głowy, ponieważ zostały stworzone po to by intensywnie oczyszczać, nawilżać, niekiedy leczyć skórę głowy. Wyróżnić możemy następujące szampony fryzjerskie: nawilżające, wygładzające, wzmacniające, do włosów farbowanych, nabłyszczające, zwiększające objętość, do wrażliwej skóry głowy, przeciw wypadaniu włosów, przeciwłupieżowe, po keratynowym prostowaniu, suche, z keratyną, dla mężczyzn, do włosów kręconych.
Dobór właściwego produktu przez fryzjera, które umie profesjonalnie dobrać szampon czy odżywkę, ma nieraz spore znaczenie by poradzić sobie skutecznie z problem dotyczącym włosów czy skóry głowy. Kosmetyki zawierają całe bogactwo składników odżywczych, które wzmacniają włosy i poprawiają ich strukturę. Dzięki temu włosy na nowo mają szanse być mocne, lśniące i sypkie czyli po prostu zdrowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here