profesjonalne szampony

Częste farbowanie, używanie prostownicy, suszarki z gorącym nadmuchem, lokówki, stosowanie mnóstwa kosmetyków do stylizacji powoduje, że włosy tracą swój blask, gładkość i zdrowy wygląd. Stają się łamliwe, suche, matowe, cienkie, puszą się, trudno je ujarzmić – po prostu są bardzo zniszczone. Można, a nawet trzeba im pomóc np. profesjonalnymi szamponami, by mogły odzyskać dobrą kondycję i znów cieszyć oko. Jest na to wiele sposobów. Przyjrzyjmy się im odpowiadając na pytanie jak pomóc swoim włosom, aby włosy na nowo odzyskały swoją wilgotność.

Płukanki i wcierki ziołowe

Płukanki ziołowe znakomicie działają kiedy je stosujesz jako letnie specyfik, w dość prosty sposób możesz je wykonać samodzielnie w domu. Płukanki wzmacniają włosy, zamykają łuski na strukturze włosa i stają się odporniejsze na uszkodzenia.
Wcierki mają nieco inne zadanie, ponieważ ich głównym celem jest oddziaływanie, pobudzanie skóry głowy, by cebulki włosów były mocne i stosunkowo szybko się regenerowały. Wcierki dostarczają również dużo wartości odżywczych i witamin oraz regulują podrażnienia skóry głowy.

Profesjonalne szampony

Dobry, profesjonalny szampon to główne źródło pielęgnacji włosów. Dobrze jest zadbać o dobrą firmę, by mieć pewność właściwego składu, który oczyści skórę głowy i włosa. Ponadto zapewni odpowiednie dla naszego rodzaju włosów odżywianie. Profesjonalne szampony często maja nowoczesne formuły opracowane przez specjalistów, dużo naturalnych i cennych składników, które właściwie dbają o włosy.

profesjonalne szamponyMaski

Maski mają za zadanie odpowiednio intensywnie nawilżyć włosy i dostarczyć im składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu, by były gładkie i lśniące. Zdecydowanie ułatwiają one układanie włosów, które znów będą błyszczeć.

Oleje

Stosowanie regularnie olejów roślinnych np. rycynowych, kokosowych, ze słodkich migdałów, lniany, arganowy, z czarnuszki, oliwa z oliwek znakomicie poprawiają wilgotność włosów, ich elastyczność, wygładzenie oraz kondycję skóry głowy. Każdy z olejów ma swoje możliwości i różne działanie – należy poszukać tego, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Można te wszystkie wybrane zabiegi np. po użyciu profesjonalnego szamponu uzupełnić albo rozpocząć kuracją regenerującą do włosów zniszczonych. Oczywiście omówienie powyższych możliwości nie wyczerpuje tematu, gdyż firmy kosmetyczne stale pracują nad udoskonaleniem już istniejących produktów i tworzeniem nowych.
Najlepszą dla nas nagrodą będą piękne, zdrowe, lśniące pełnym blaskiem włosy, które staną się naszą ozdobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here