profesjonalne farby do włosów

Czy można samodzielnie farbować włosy w domu? Można, choć niewątpliwie jest będzie z tego trochę mniej przyjemności niż oddanie się dobrym rękom fryzjera, który troskliwie się nimi zajmie. Wszak koloryzacja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Z pewnością jednak zarówno w domu jak i w gabinecie fryzjerskim powinno się skorzystać z profesjonalnej farby do włosów. Dlaczego? Spróbujemy odpowiedź na to pytanie.

Bezpieczeństwo

Profesjonalne farby do włosów są bezpieczne, ponieważ nie zawierają amoniaku. Farby do włosów z amoniakiem niszczą włosy, powodując, że staja się suche i łamliwe. Farby bez amoniaku dbają o dobrą kondycję włosa, nie niszcząc go nadmiernie, zapewniają trwałą i piękną koloryzację. Ich działanie delikatne i nie wnika tak głęboko w strukturę włosa.
Takie farby zapewniają także bezpieczeństwo kobietom w ciąży. Tradycyjne farby do włosów bowiem mogą zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Kobiety więc wtedy często rezygnują z różnych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym farbowania włosów, a przecież nadal chcą wyglądać pięknie i być zadbane. Właśnie dlatego świetną alternatywą dla kobiet oczekujących maleństwa są profesjonalne farby do włosów bez amoniaku.

profesjonalne farby do włosówAmoniak?

Czy wiemy jak działa amoniak? Jest powszechnie stosowaną substancją w tradycyjnych farbach do włosów. Jego działanie polega na otwarciu łusek włosa i usunięcia naturalnego pigmentu by farba mogła w niego głęboko wniknąć. Częste stosowanie farb z amoniakiem powoduje wysuszenie włosa i jego łamliwość.

Dla siwych włosów?

Siwienie dopada coraz młodsze osoby, ponieważ częściej żyjemy w ciągłym stresie, źle się odżywiamy. Użycie profesjonalnych farb do włosów może być doskonałym pomysłem na pozbycie się tego problemu. Siwy włos ma dość grubą otoczkę kreatynową i przez to tradycyjne farby mają trudność w wniknięciem do struktury włosa by otrzymać kolor. Koloryzacja farbami bez amoniaku jest bezpieczna dla włosa, nie wnika do głębi włosa tylko zapewnia otoczkę właściwym pigmentem i daje jednolity kolor.

Jaka farba najlepsza?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo producenci profesjonalnych farb do włosów prześcigają w coraz nowszych technologiach oraz uzupełniają farby o różne środki pielęgnacyjne. Wiele stron internetowych przedstawia ciekawe i profesjonalne rankingi najlepszych profesjonalnych farb do włosów. Warto poczytać o tych różnicach i wybrać najwłaściwszą swoich włosów, by cieszyły nasze oczy swym blaskiem i jedwabistością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here