Przerost prostaty leczenie

Prostata, inaczej nazywana gruczołem krokowym to część męskiego układu płciowego. Jest położona pod pęcherzem moczowym, a przez jej środek przechodzi cewka moczowa. Przerost prostaty jest chorobą dość powszechnie występującą i niestety przy tym bardzo uciążliwą i wstydliwą. Cierpi na nią wielu mężczyzn, najczęściej tych w starszym wieku, ale może występować też u osób w młodym wieku. Objawami przerostu prostaty są problemy z oddawaniem moczu, bo gruczoł krokowy rozrastając się uciska cewkę. Potrzeba pójścia do toalety zdarza się nawet w nocy. Przy tym strumień moczu jest bardzo słaby, czasem udaje się oddać tylko kilka kropel moczu, przy tym występuje wrażenie, że pęcherz nadal jest pełny. Do tego chory musi oddać mocz natychmiast, co jest bardzo kłopotliwe i utrudnia funkcjonowanie w społeczeństwie.
Gdy występuje przerost prostaty leczenie należy rozpocząć bezwzględnie, ponieważ może powodować powstawanie kamieni nerkowych i w konsekwencji spowodować niewydolność nerek i zatrucie organizmu. Nieleczony przerost prostaty może być przyczyną powstania kamieni nerkowych, a nawet spowodować niewydolność nerek. Dlatego też gdy mężczyzna zauważy u siebie objawy świadczące o przeroście prostaty, leczenie jest niezbędne i koniecznie powinien jak najszybciej udać się do lekarza. Niestety jest to problem wstydliwy i często bagatelizowany. Tylko specjalista jest jednak w stanie ocenić, jaka jest przyczyna dolegliwości. Może to być jedynie łagodny przerost prostaty ale także złośliwy nowotwór. Objawy łagodnego przerostu prostaty mogą być niestety bardzo podobne do symptomów nowotworu prostaty.
Przerost prostaty może być leczony w sposób farmakologiczny, jeżeli jednak takie leczenie nie da efektów, lub są one niewystarczające, należy poddać chorego zabiegowi wycięcia odpowiedniego fragmentu tego gruczołu. Metody chirurgiczne leczenia chorób prostaty stosuje się u osób u których występuje wysoki stopień zaawansowania choroby i takie objawy jak nawracające zatrzymanie moczu, nawracający krwiomocz, kamica pęcherza moczowego, niewydolność nerek.

prostata.info.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułReumatyzm
Następny artykułCzystek w walce z zaparciami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here