Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Każda kobieta doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że o włosy trzeba dbać. Codzienna ich pielęgnacja bywa nieco czasochłonna, ale jest konieczna, byśmy mogły cieszyć się pięknymi i co najważniejsze zdrowymi włosami. Na rynku istnieje na szczęście naprawdę wiele produktów, które nam ją ułatwiają. W zależności od typu włosów jakie posiadamy powinniśmy wybrać te najbardziej dla nich odpowiednie. W przypadku zaś, gdy mamy włosy rozjaśniane, pielęgnacja włosów rozjaśnianych jest jeszcze ważniejsza. Włosy rozjaśniane potrzebują naprawdę troskliwej opieki. Przez proces rozjaśniania mogły stać się one delikatne, suche i wrażliwe, przez pielęgnacja włosów rozjaśnianych jest nieco inna i bardziej wymagająca niż w przypadku innych typów włosów.

Co jest najważniejsze

Pamiętajmy, że pielęgnacja włosów rozjaśnianych to głównie odpowiednie ich nawilżanie. Przez proces rozjaśniania, któremu poddaliśmy nasze włosy, mogły stać się one nieco kruche i łamliwe, po prostu suche, dlatego też tak ważne jest ich odpowiednie nawilżenie. Pielęgnacja włosów rozjaśnianych na uwadze ma również fakt, iż włosy rozjaśniane są bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, a to z racji tego, iż został z nich poniekąd usunięty naturalny pigment. Pielęgnacja włosów rozjaśnianych jest procesem stopniowym i powinniśmy zachowywać w nim szczególną ostrożność, delikatnie je oczyszczając, oszczędnie modelując i co najważniejsze dbając o ich silną regenerację.

Jak dbać o włosy rozjaśniane

Pielęgnacja włosów rozjaśnianychPielęgnacja włosów rozjaśnianych może dotyczyć nie tylko skóry naszej głowy i samych włosów. Odpowiednio dobrana dieta również może nam pomóc podczas pielęgnacji włosów rozjaśnianych. Ważnym jest to, by nasze rozjaśnione włosy chronić przed zbyt nagłą zmianą temperatury oraz przed napływem zbyt zimnego i zbyt gorącego powietrza. W takim przypadku niestety musimy odłożyć na bok wszelkie suszarki i prostownice, a w chłodniejsze dni po prostu nosić nakrycie głowy, które ochroni nasze włosy przed zgubnym wpływem temperatury. Szampon jaki powinniśmy wybrać powinien mieć kwaśne pH, przy pielęgnacji włosów rozjaśnianych świetnie sprawdzi się szampon oczyszczający lub szampon dla dzieci. Aby nawilżyć nasze włosy, śmiało możemy po ich wysuszeniu, nałożyć na nie którąś z dostępnych w wielu drogeriach maskę proteinową. Pielęgnacja włosów rozjaśnianych to również wszelkiego rodzaju oleje naturalne wcierane we włosy. Takie oleje kupimy zarówno w zielarniach, jak i w wielu drogeriach, również tych działających jedynie w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here