Recepta na udany poranek? Dla wielu nie ma mowy o jego rozpoczęciu bez filiżanki aromatycznej kawy. Bez względu na to, czy grafik naszych zajęć i obowiązków na dany dzień jest bardzo napięty, czy wręcz przeciwnie, ma stanowić dobę odpoczynku od pracy, to większości z nas towarzyszy kubek tego niesamowitego napoju. Nic dziwnego, bowiem kawa nie tylko pobudza do życia i zachwyca niepowtarzalnym smakiem, ale również nadaje niesamowitego akcentu każdemu towarzyskiemu spotkaniu oraz potrafi pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój. Dlatego w kuchni prawdziwego kawosza nie powinno zabraknąć porządnego ekspresu, który bez problemu każdego zmieni w domowego baristę.

Większość miłośników tego popularnego napoju z kofeiną przyzna, iż kawa ziarnista nie tylko pod względem smaku i aromatu, ale i zdrowia, wypada o wiele lepiej niż kawa rozpuszczalna. Dlatego coraz więcej z nas decyduje się na zakup ekspresu do kawy, który z roku na rok staje się coraz bardziej przystępnym cenowo urządzeniem. Niemniej jednak nie możemy kierować się tylko jego wartością pieniężną, a tym samym wychodzić z błędnego założenia, że: “im coś jest droższe, to na pewno lepsze”. Wielu kawoszy nie jest często w stanie wykorzystać ekspresu, który posiada zaawansowane funkcje, a tym samym jego zakup jest o wiele większą inwestycją. Dlatego przed zakupem ekspresu do kawy należy dokładnie zastanowić się jakie mamy wobec niego oczekiwania.

Ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze musimy sprawdzić, czy preferowany przez nas rodzaj kawy jest obsługiwany przez dane urządzenie. Ziarnista, mielona, a może w kapsułkach? Na pewno w przypadku pierwszej z nich niezawodny okaże się ekspres z wbudowanym młynkiem, z kolei przy zakupie ekspresu kapsułkowego musimy mieć na uwadze, że przesądza to kupowanie kawy wyłącznie od jego producenta.

Miłośnicy latte czy cappuccino muszą również pamiętać, aby urządzenie było wyposażone w funkcję spieniania mleka. Z kolei zwolennicy klasycznej americano nie muszą przecież za tę opcję dopłacać – chyba, że pamiętają o odmiennych preferencjach swoich gości.

Kolejnym ważnym aspektem jest również możliwość regulowania mocy kawy, niezwykle przydatna, gdy dom zamieszkują osoby, które nie tolerują zbyt dużej dawki kofeiny oraz takie, dla których pojedyncze espresso to zdecydowanie za mało!

Wejdź na https://media-expert.okazjum.pl/ i znajdź swój wymarzony ekspres w najniższej cenie

Przystępna cena i dobra jakość – ranking dla kawoszy

Z racji tego, że kawa nigdy nie straci na swojej popularności, stąd też w sprzedaży dostępnych jest coraz więcej modeli urządzeń, umożliwiających jej prawidłowe parzenie. Nic dziwnego, że tak bogata oferta produktów oraz szeroki przedział cenowy może nasuwać wiele wątpliwości w trakcie zakupu. Jeśli szukasz ekspresu do kawy, którego wysoka jakość działania idzie w parze z przystępną ceną, warto pochylić się nad rankingiem sprawdzonych urządzeń w tej dziedzinie:

  1. Ekspres ciśnieniowy DeLonghi EC 156.5 – posiadający m.in. możliwość stosowania saszetek E.S.E., opcję przygotowywania dwóch espresso jednocześnie, regulację emisji pary w trakcie procesu spieniania mleka oraz wbudowany ubijak do kawy. Cena od 329 zł.
  2. Ekspres ciśnieniowy Saeco Incanto HD8917/09- wyposażony m.in. w młynek z 5-stopniową regulacją mielenia, szybki boiler oraz filtr AquaClean, który umożliwia zaparzenia 5 tys. kaw bez odkamieniania ekspresu. Posiada również wbudowaną regulację wielkości kawy oraz szeroki wybór rodzajów napojów. Cena ok. 2230 zł.
  3. Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Dedica EC 685.BK- połączenie unikalnego designu z szeregiem praktycznych funkcji. Urządzenie wyposażone w nowoczesny system grzewczy Thermoblock, podgrzewania filiżanek i stosowania saszetek E.S.E. Cena ok. 650 zł.

Wszytskie te produkty znajdziesz na półkach sklepu https://www.promoceny.pl/gazetki/szukaj/neonet/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here