odżywka do włosów z keratyną

Włosy zwłaszcza zniszczone wymagają szczególnej troski i pielęgnacji, by mogły odzyskać swój piękny blask, by stały się na nowo naszą piękną ozdobą. Jest wiele sposobów na to, jednym z nich jest częste stosowanie odżywki do włosów z keratyną lub maski odżywiającej włosy.

Włosy zniszczone czyli jakie

Musimy mieć świadomość, że częsta koloryzacja, złe odżywianie, niewłaściwe nawodnienie, niedobrze zrobiona trwała ondulacja, codzienne korzystanie z prostownicy czy z suszarki z gorącym podmuchem znacznie osłabia włosy i skórę głowy. Czym charakteryzują się zniszczone włosy? Włosy zniszczone są suche, nie lśnią, łamliwe, cienkie, często wypadają, matowe, bez blasku, kruche, napuszone, często się kołtunią, plątają,
Dobra kondycja naszej skóry głowy ma ogromne znaczenie, ponieważ zdrowa skóra ma mocne cebulki włosów i dużo sprawniej następuje regeneracja, odrastanie
włosów.

odżywka do włosów z keratynąZbilansowana dieta

Jednym z najważniejszych elementów na drodze przy przywracaniu włosom właściwej kondycji jest dieta i nawodnienie organizmu. Bez tej podstawowej sprawy trudno będzie skutecznie zawalczyć o zdrowe włosy, nie pomogą nawet najlepsze odżywki do włosów z keratyną. Człowiek powinien wypić około 2 litrów napojów dziennie. Właściwie zbilansowana dieta będzie ogromnym sprzymierzeńcem. Zadbajmy o to by nie zabrakło w niej białka, witamin i składników mineralnych. Te odżywcze składniki znajdziesz w tłustych rybach, zielonych warzywach, migdałach, pestkach.

Odżywki, maski

Przywracanie sił witalnych włosom, będzie wymagało też odżywiania i wzmacniania ich od zewnątrz poprzez stosowanie odżywek, masek. Najlepiej gdyby to czynić dość intensywnie. Doskonałą propozycją jest odżywka do włosów z keratyną. Keratyna uzupełnia aminokwasy i białko we włosach oraz odbudowuje braki w strukturze włosów. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie objętości włosów , ale też przywraca połysk, elastyczność i gładkość włosom.
Maski świetnie głęboko nawilżają, dostarczają mnóstwo składników odżywczych włosom. Nadają blasku i gładkości.

Fryzjer

Przy zniszczonych włosach istotną rolę odgrywa jak najlepszy fryzjer, który nie tylko doradzi co i jak stosować, ale również właściwie podetnie nasze zniszczone końcówki, by włosy miały więcej siły do odbudowy. Czasem nawet może podpowiedzieć by mocniej ściąć włosy, to umożliwi włosom rosnąć oraz przy właściwych zabiegach szybciej się regenerować. Jednym z takich zabiegów jest odpowiednio przeprowadzona w salonie fryzjerskim kuracja regenerującą do włosów zniszczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here