Różnice między kobieta a mężczyzną istniały niejako od zawsze. Różni nas płeć, figura, strój, głos, zadania, sposób poruszania się, damskie i męskie fryzury z przedziałkiem i pewnie jeszcze mnóstwo innych rzeczy.
Mężczyźni są dobrzy w myśleniu abstrakcyjnym i dlatego mówi o zadaniach przyszłych do wykonania, a kobiety w rozwiązywaniu problemów praktycznych i interesują ją to co jest tu i teraz. Kobiety są bardziej empatyczne, wrażliwsze emocjonalnie, czują dużą potrzebę tworzenia więzi i nakierowane są na osoby. Panowie cenią niezależność, robienie kariery, trudniej im wchodzić w relacje, interesują się odległymi i abstrakcyjnymi kwestiami. Takie różnice można też dostrzec we fryzurach, które znacznie się różnią pomiędzy sobą. Nawet sposób noszenia długich włosów przez mężczyzn i kobiety jest zupełnie inny. Pamiętać powinniśmy, że przez większość wieków do tej pory obie płcie nosiły długie włosy. Moda na krótkie włosy u panów zaczęła występować w XIX wieku, natomiast u pań zmiany zaczęły następować od początku wieku XX. Współcześnie style się mocno wymieszały, sporo kobiet korzysta i skraca swoje włosy na krótko. Jednak zawsze w nich drzemie potrzeba bycia kobietą, a długie włosy dodają je swoistego wdzięku i uroku.

męskie fryzury z przedziałkiemMęskie fryzury z przedziałkiem

Męskie fryzury z przedziałkiem są klasyczne. Przedziałek jest zazwyczaj prosty, dostosowuje się go jedynie do aktualnie panującej mody na miejsca we fryzurze. Może być na środku, asymetrycznie, z boku prawego lub lewego. Męskie fryzury z przedziałkiem mogą być bardzo kreatywne, nawiązywać do starego stylu jak i być awangardowe.

Damskie fryzury z przedziałkiem

Przedziałki w damskich fryzurach a męskie fryzury z przedziałkiem różnią się zdecydowanie. Jest ich o wiele większe rozróżnienie. Zaletą dobrze dobranego przedziałka w damskich fryzurach jest odsłonięcie rysów twarzy i optyczne wyszczuplenie buzi. Przedziałki mogą być różne: proste, nierówne, po skosie, zygzakiem, z artystycznym nieładem,

Czy powinno nastąpić ujednolicenie fryzur damskich i męskich? Uważam, że nie, bo każdy z nas został stworzony do innych zadań. Wyposażony w zupełnie inne umiejętności i predyspozycje. Mężczyzna często nawet swoją fryzurę traktuje zadaniowo i wykonuje ją szybko. Kobiety natomiast potrafią spędzić mnóstwo czasu w salonie fryzjerskim, by odpowiednio wyglądać.
Jak powiedział Fulton Sheen: kobieta i mężczyzna inaczej kochają, inaczej poznają i inaczej wyrażają swoje uczucia. I nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here