Nici hialuronowe

Coraz częściej, gdy rozmowy dotyczą nowoczesnej kosmetologii oraz zabiegów z nią związanych, można usłyszeć pojęcie takie jak nici hialuronowe. Jest to względnie nowe pojęcie, więc nie każdy z nas miał szanse, by o nim wcześniej słyszeć. A szkoda, bo jest to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie jeśli mowa o modelowaniu twarzy, które może pomóc niejednej z nas! Co ważnie, nie jest to zabieg, którego powinniśmy się obawiać, jednak należy pamiętać, że jak w przypadku niemal każdego innego zabiegu, tak i nici hialuronowe posiadają własne wskazania oraz przeciwwskazania, których jednak powinniśmy się trzymać.

Czym są nici hialuronowe

Nici hialuronoweZacznijmy od podstaw, czyli od informacji dotyczących tego czym tak w ogóle są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach nici hialuronowe. Nici hialuronowe są więc niczym innym jak zabiegiem modelowania twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg ten polega na wprowadzeniu odpowiedniego preparatu w naszą skórę w sposób liniowy, opierając się położeniem wektorów napięcia naszej skóry. Jest to zabieg ceniony od wielu lat, a specjaliści w dziedzinie medycyny kosmetycznej od dawna cenią sobie preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Ważne jest również to, że kwas hialuronowy jest związkiem, który naturalnie występuje w naszym organizmie i to właśnie on decyduje o elastyczności, jędrności oraz gładkości naszej skóry. Związek ten wykazuje również silne działanie nawilżające. Już tylko te informacje w jasny sposób dowodzą na to, że nici hialuronowe to zabieg, który swoją popularność zawdzięcza nie tylko dobrym marketingowcom, ale również i świetnemu działaniu. Ważne jest również to, że efekty nici hialuronowych utrzymują się przez około dwanaście miesięcy od czasu zabiegu.

Wskazania i przeciwwskazania

Nici hialuronowe to idealny wręcz zabieg jeśli chcemy poprawić owal naszej twarzy. W przypadku gdy chcemy poprawić napięcie skóry policzków, czoła, unieść nasze brwi i zewnętrzny kącik oka, lub podnieść kąciki naszych ust, zabieg ten również służy nam pomocą. Śmiało można więc korzystać z zabiegu zwanego nici hialuronowe jeśli tylko pragniemy poprawić owal naszej twarzy, nadać jej nieco więcej kształtu. Niestety jak niemal każdy zabieg, tak i nici hialuronowe mają swoje przeciwwskazania. Mianowicie, gdy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią, nie możemy poddać się niciom hialuronowym. W przypadku, gdy cierpimy na choroby autoimmunologiczne, infekcje skóry, nieregulowaną cukrzycę lub mamy aktywną chorobę nowotworową również nie możemy skorzystać z zabiegu nici hialuronowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here