Farbowanie włosów a starania o dziecko

Jeśli mowa o włosach i fryzurach bardzo często zastanawiamy się nad tym, jak ma się farbowanie włosów a starania się o dziecko. Jest to kwestia niezwykle interesująca, bardzo ważna i niekiedy potrafiąca nas bardzo z kimś poróżnić, dlatego też warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej. Farbowanie włosów a starania się o dziecko według niektórych powinno się wykluczać, jednak są i tacy, którzy twierdzą, że obie te kwestie ze sobą nic wspólnego nie mają. Nasza babcia, ciotka czy ich sąsiadki mogą nas przed tym przestrzegać, jednak warto dowiedzieć się ile prawdy za sobą niosą głosy mówiące, że farbowanie włosów a starania o dziecko muszą się wykluczać.

Głosy pokoleń.

Farbowanie włosów a starania o dzieckoNie bez powodu nieco wyżej wymienione zostały, zdawałoby się, nieco starsze pokolenia. To właśnie z ich ust najczęściej można usłyszeć, że farbowanie włosów a starania o dziecko wzajemnie powinny się wykluczać. Prawda jest jednak nieco inna. Być może jest to kwestia dawnych tradycji czy przyzwyczajeń, inni zaś powiedzą, że to kwestia przesądów, a Ci bardziej złośliwi nazwą to zabobonem. Nie ma jednak co się dziwić, że kwestia farbowanie włosów a starania o dziecko zastanawia naprawdę wiele kobiet, które planują dziecko, ponieważ od wielu osób mogły one słyszeć różne opinie, a wiadomo, że planując dziecko, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje własne zdrowie, ale również i za zdrowie naszego nienarodzonego jeszcze maluszka. Głosy mówiące, że farbowanie włosów a starania się o dziecko wykluczają się mogą mieć również potwierdzenie w tym, iż producenci dawnych farb do włosów nie musieli tak bardzo ograniczać środków chemicznych, jakie znajdujemy w farbach do włosów, więc farby te mogły być nieco mniej bezpieczne.

Co mówią lekarze

Tak naprawdę nie ma się jednak za bardzo czym martwić. Farbowanie włosów a starania o dziecko to temat, który potrafi podzielić również lekarzy, jednakże nie przeprowadzono dotychczas żadnych badań, które wskazywałyby, że malowanie włosów może mieć zgubny wpływ na nasze starania się o potomstwo. Dlatego też większość lekarzy nie daje nam takiego zakazu. Choć są i tacy, którzy nie polecają farbowania włosów przed rozpoczęciem drugiego trymestru ciąży. Mimo iż farbowanie włosów a starania o dziecko nie powinny mieć na siebie wpływu, to należy pamiętać, że nie powinniśmy również przesadzać, ponieważ gdy staramy się o potomstwo jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne zdrowie, ale również i za stan zdrowia naszego nienarodzonego jeszcze dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here