najlepsza prostownica do włosów

Rynek konsumencki jest bogaty i posiada ogromny wybór prostownic do włosów. Znalezienie tej najlepszej prostownicy będzie z pewnością dość prostym zadaniem, o ile wcześniej zastanowimy się czego od tej naszej idealnej prostownicy oczekujemy. Przyjrzyjmy się naszym potrzebom i temu co rynek oferuje.

Jakie rodzaj włosów posiadam?

To jedno z pierwszych pytań, które powinniśmy sobie zadać, by móc szukać wymarzonej, najlepszej prostownicy do włosów. Od tego zależy jakie parametry techniczne powinna spełniać prostownica.
Na wielu stronach internetowych jest dużo cennych informacji w jaki sposób określić, jaki rodzaj włosów posiadamy. Generalny podział jest następujący:
włosy normalne – są zdrowe i urządzenia nie stanowią dla nich problemu,
włosy przetłuszczające się – są dość problematyczne, ponieważ skóra głowy wytwarza nadmierna ilość łoju,
włosy suche – to są włosy zniszczone, z wysuszoną strukturą włosa i należy zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrej jakości sprzętu,
włosy mieszane – charakteryzują się przetłuszczaniem u nasady i przesuszonymi końcówkami.
Największą uwagę trzeba zwrócić przy włosach suchych, by nie wyrządzić im większej szkody.

Parametry techniczne – regulacja temperatury

najlepsza prostownica do włosówJedną z podstawowych zasad jest w prosty sposób można było kontrolować wysokość temperatury. Zatem najlepiej będzie gdy nasza najlepsza prostownica do włosów posiadała elektroniczny wyświetlacz, który w pełni nam pozwoli kontrolować temperaturę i dobrać odpowiednio do naszego rodzaju włosów.
Prostownica może też posiadać blokadę temperatury, by podczas używania była na tym samym poziomie.

Szeroka czy wąska płytka

Wszystko zależy od tego jak bardzo mamy zniszczone włosy. Kolejną zasada jest, że im bardziej mamy zdrowe, grube włosy tym płytka powinna być szersza. A im bardziej zniszczone i słabe tym węższa. Ponadto należy wybrać w zależności o długości włosów prostowanych – wąska płytka do prostych, krótkich oraz szeroka do włosów grubych i długich.

Moc

Im mamy bardziej grube, gęste włosy tym bardziej starannie powinniśmy wybrać naszą najlepszą prostownicę. Prostownica jest szybciej gotowa do użycia, bo szybciej się nagrzewa jeśli ma większą moc.

Rodzaje prostownic do włosów

Jakość wykonania płytek z roku na rok jest coraz lepsza. Producenci prześcigają się i przedstawiają coraz nowsze, lepsze możliwości:
ceramiczne
tytanowe
diamentowe
lustrzane
turmalinowe
tytanowe.

Podsumowanie

Wbrew pozorom takie odpowiedzenie sobie na zadane pytania zdecydowanie ułatwi na wybór najlepszej prostownicy do włosów dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here