farbowanie włosów co 3 tygodnie

Rozwój przemysłu kosmetycznego spowodował, że stale ulepszane i unowocześniane są farby do włosów. Moda na farbowanie jest w pełni rozwinięta, nie farbują włosów już tylko starsze panie, by ukryć siwe włosy. W obecnych czasach często farbują coraz młodsze osoby, nawet nastoletnie i w dodatku coraz częściej. Farbowanie włosów co 3 tygodnie to już norma, ponieważ pojawiające się odrosty niezbyt korzystnie i efektywnie wyglądają.

Dlaczego nie

Może jednak trzeba się zastanowić i może przestać farbować włosy co 3 tygodnie? Nie służy to przecież ani naszemu zdrowiu, a tym bardziej naszym włosom, które stają się coraz bardziej zniszczone, słabsze. Farba do włosów jaka by ona nie była doskonała, zawsze pozostanie chemią, która głęboko wnika w strukturę włosa, a przez to do naszego organizmu. Zdrowie jest ważne, winno się je szanować i o nie dbać.

Co w zamian?

farbowanie włosów co 3 tygodnieKondycję naszych włosów należy odbudować na sam początek. Zapewne będzie to dość długa i trudna droga. Łatwiej będzie jednak to uczynić, bo moda na ekologię i to co naturalne coraz bardziej się rozwija. To ułatwia nam zadanie w dostępie do dobrych, naturalnych kosmetyków pielęgnujących włosy.
Nie wspominając, że zaprzestając farbowania włosów co 3 tygodnie oszczędzamy czas i pieniądze.

Skutki farbowania

Po farbowaniu włosy stają się suche, łamliwe, cienkie, zniszczone, matowe, puszą się. Trudno jest je pielęgnować i o nie dbać. Farbowanie zniszczonych włosów pogłębią tylko ich fatalna kondycję i może zadziałać zupełnie odwrotnie od oczekiwanego przez nas efektu. Skutkiem jest też zbyt duże rozchylenie łusek włosów i przez to włosy tracą swoją wilgotność.

Jak to zrobić?

Można wybrać pomiędzy dwoma drogami, jedną drastyczną, która polega na natychmiastowym całkowitym odstawieniu farb do włosów. Druga, łagodniejsza, polega na stanowczym coraz rzadszym farbowaniu włosów, wybierając farby o dobrym składzie i naturalnym odcieniu. Odrosty nie będą widoczne i stosunkowo krótkim czasie przestaniemy farbować całkowicie, odkrywając piękno koloru własnych włosów.
Ponadto można odwiedzić fryzjera, by podcinał suche, rozdwojone, zniszczone końcówki. Należałoby poszukać sposobów na naturalną pielęgnację włosów np. wcierki, płukanki, oleje oraz zaopatrzyć się w drogerii w odżywkę z dobrym składem albo serum na zniszczone końcówki. Można także zafundować sobie np. w prezencie kurację regenerującą do włosów zniszczonych farbowaniem.

Włosy nam się odwdzięczą pięknym wyglądem, naprawdę warto o nie się zatroszczyć i przerwać to częste farbowanie włosów co 3 tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here