Marzysz o innowacyjnym domu, który za Ciebie podnosi i opuszcza rolety antywłamaniowe, steruje układem centralnego ogrzewania i włącza zraszanie ogrodu? Nowoczesna technologia zapewnia te oraz wiele innych możliwości – sprawdź, jakie rozwiązania mogą być najbardziej przydatne.

Jak działa system inteligentnego budynku?

Inteligentny dom to budynek, w którym urządzenia i instalacje są ze sobą zintegrowane, a sterowanie wybranymi układami następuje zdalnie – np. za pośrednictwem dedykowanego pilota lub smartfona/tabletu wyposażonego w specjalną aplikację. Nowoczesne systemy inteligentnych budynków pozwalają też zaprogramować urządzenia w ten sposób, żeby uruchamiały się o ustalonej wcześniej godzinie lub pod wpływem określonego bodźca. Dzięki temu rolety okienne automatycznie opuszczą się, gdy czujniki wykryją zmniejszone natężenie światła na zewnątrz. Obecnie w polskich domach najbardziej popularne stały się systemy sterowania oświetleniem, klimatyzacją, ogrzewaniem, a także roletami. Szeroki wybór modułów i urządzeń znajdziesz na stronie http://www.zamel.pl/. Na rynku istnieją również rozwiązania, które pozwalają włączać automatycznie zraszanie ogrodu czy zdalnie sterować robotami sprzątającymi – możliwości są naprawdę nieograniczone, a producenci cały czas pracują nad tym, żeby jeszcze bardziej ułatwić nasze życie. Najbardziej zaawansowane technologicznie systemy pozwalają także na długofalowe programowanie poziomu temperatury w mieszkaniu, co okazuje się bardzo przydatne np. w czasie wyjazdów na ferie zimowe.

Ile to kosztuje?

Innowacyjne zestawy do sterowania oświetleniem w domu stają się coraz bardziej dostępne dla przeciętnych użytkowników – nie trzeba dysponować dużym majątkiem, żeby pozwolić sobie na kontrolowanie domowych lamp za pośrednictwem smartfonu. Podstawowy zestaw sterowania oświetleniem można nabyć już za 500 zł.

Chcesz zainwestować w tego typu rozwiązanie? Już teraz sprawdź w sklepie i przekonaj się, że może bardzo ułatwić życie. Im bardziej zaawansowany technologicznie jest system, tym więcej trzeba za niego zapłacić – warto jednak zweryfikować dostępne na rynku urządzenia i wybrać takie, które spełnia wszystkie oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here