metody przedłużania rzęs

W salonach kosmetycznych panuje dziś ogromne zainteresowanie przedłużaniem rzęs. Metod przedłużania rzęs jest wiele, każda ma swoje plusy i minusy. Zatem każda z Pań musi sama lub za radą dobrej kosmetyczki zdecydować, która będzie dla niej najkorzystniejsza.
Przedłużanie rzęs to świetna alternatywa do porannej toalety, by przyspieszyć makijaż. Odważne kobiety mogą się zdecydować nawet na doklejanie rzęs w różnych kolorach.

Gotowe rzęsy do przyklejenia

Gotowe rzęsy świetnie się nadadzą, gdy zależy nam na jednorazowym efekcie np. na balu karnawałowym czy innej imprezie. Występują w gotowych szablonach w różnych kombinacjach, różnych kolorach.

Kocie oko

Jedną z metod przedłużania rzęs jest przyklejanie rzęs tylko w zewnętrznym kąciku oka. Oko nabiera subtelnego, wyrazistego podkreślenia. Zdecydowanie polecane jest dla osób z dłuższymi rzęsami, ponieważ zbyt krótkie rzęsy będą dość dziwnie wyglądać.

Rzęsy jedwabne

Kolejną skuteczną metodą przedłużania rzęs jest doklejenie rzęs wykonanych z protein naturalnego jedwabiu. Są zbliżone do rzęs naturalnych, nie obciążają rzęs i bardzo lekko wyglądają. Trzeb jednak uważać przy porannej toalecie, bo być może będą wymagały delikatnego przeczesania.

Rzęsy z futra norek

Każda rzęsa z futra norek ma tę samą grubość i różną długość co jest ogromna zaletą. Są lekkie, delikatne i nadają oku naturalny wygląd. Są produktem naturalnym. Należy zwrócić uwagę by przy malowaniu tuszem używać tych na bazie wody, gdyż inne mogą źle wpływac na jakość rzęs z norek.

Rzęsy syntetyczne

metody przedłużania rzęsInna metodą na przedłużanie rzęs jest przyklejenie rzęs syntetycznych, które nie uczulają. Maja regularny kształt, mniejsza elastyczność i są mniej delikatne od naturalnych. Również na nie należy zwrócić szczególna uwagę przy porannej toalecie, gdyż stosunkowo łatwo się plączą. Podczas zabiegu przedłużania rzęsy można zbierać w kępki po kilka sztuk i doklejać do naturalnych.

Przedłużanie rzęs technikami 1:1, 2:1, 3:1

Przedstawione powyżej schematy oznaczają liczbę rzęs sztucznych doklejanych do pojedynczej naturalnej. Metoda 1:1 jest najbardziej naturalną i najmniej widoczną.
Pozostałe metody 2:1 i 3:1 obciążają naturalne rzęsy, nadmiernie go obciążają i w konsekwencji powodują przyspieszone wypadanie rzęs.

Podsumowując

Najkorzystniejszą metodą przedłużania rzęs jest doklejanie w schemacie 1:1, gdyż nie obciążają nadmiernie naturalnych rzęs i wyglądają bardzo lekko.
Czasem salony kosmetyczne wprowadzają własne metody przedłużania rzęs, które zazwyczaj polegają na doklejaniu różnych długości, grubości rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here