krem do twarzy - jaki stosować?

Krem, kremowi nierówny. Nie ma kremu uniwersalnego dobrego dla wszystkich. Krem do twarzy to jeden z najważniejszych kosmetyków stosowanych każdego dnia. O skórę twarzy powinnyśmy jak najlepiej dbać. Jest wiele rodzajów kremów, dlatego warto poznać ich właściwości i zastosowanie.

Krem do twarzy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając krem do twarzy należy przede wszystkim dobrać go do potrzeb skóry i naszego wieku. Obecnie nie poleca się stosowania kremów wielofunkcyjnych, nadających się zarówno na dzień jak i na noc. Chociażby dlatego, że w dzień nasza skóra ma zupełnie inne potrzeby niż w nocy.

Krem na dzień ma za zadanie chronić i zabezpieczać delikatną skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jego konsystencja jest o wiele lżejsza niż kremu przeznaczonego do stosowania na noc. Krem na noc ma z kolei regenerować i odżywiać skórę twarzy. Skład takich kremów jest bardziej bogaty i zawierać wiele składników odżywczych.

Jaki krem do twarzy dla mojej cery?

Krem na dzień powinniśmy wybierać według zapotrzebowania naszej skóry na składniki nawilżające.

Kremy do twarzy - który rodzaje wybrać?

Skóra sucha, ten typ skóry ma największą tendencje do przesuszenia oraz utraty wody. Skóra sucha powinna być pielęgnowana za pomocą intensywnie, nawilżających kremów. W składzie takich kremów powinniśmy szukać nie tylko składników nawilżających, ale również delikatnie natłuszczających, dzięki temu skutecznie uszczelnimy naskórek przed nadmierną utratą wody.

Skóra normalna, w przypadku tego rodzaju skóry musimy być ostrożni. Chodzi o to, aby nie narazić jej ani na nadmierne przetłuszczanie, ani na przesuszenie.

Skóra tłusta, potrzebuje zdecydowanie mniejszej ilości składników nawilżających, ponieważ nadmiar takich składników może pobudzić ją do nadmiernej pracy gruczołów łojowych. A skutkiem tego będą zapchane pory. Wtedy możemy spodziewać się pojawienia wyprysków.

Skóra mieszana, nawilżenie jej jest najtrudniejszym zadaniem. Ponieważ posiada ona skłonności do przetłuszczania w strefie T, natomiast pozostała część twarzy może ulec przesuszaniu. W tym przypadku zaleca się stosowanie kremu nawilżającego, który musi nawilżyć nadmiernie przesuszoną skórę oraz ograniczyć nadmierną pracę gruczołów łojowych w strefie T.

Przeczytaj też: Kosmetyki do oczyszczania skóry twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here