golarka czy maszynka, co lepsze?

Golenie to podstawowy zabieg pielęgnacyjny każdego mężczyzny.Tradycyjna maszynka do golenia na mokro, czy nowoczesna golarka elektryczna na sucho? Co jest skuteczniejsze?

Maszynka do golenia

Golenie zarostu to codzienny, zazwyczaj poranny rytuał mężczyzny. Można wykonywać go za pomocą różnych narzędzi. Najpopularniejsze są: maszynki, brzytwy i golarki elektryczne.

Klasyczna maszynka do golenia ma swoje wady i zalety. Zaczniemy od zalet. Najważniejszą zaletą jest to, że maszynka jest bardzo dokładnym przyrządem do golenia. Przez swój niewielki rozmiar, świetnie dociera do trudno dostępnych miejsc. Ostrze, które znajduje się w maszynce usuwa włosy idealnie przy skórze, nie wyrywa ich. Przez co zabieg jest przyjemny i bezbolesny.

Golenie za pomocą maszynki odbywać powinna się na mokro. Czyli do golenia wykorzystuje się specjalne kosmetyki, które mają zmiękczyć zarost. Dzięki temu, golenie idzie gładko. Dodatkowo tego typu kosmetyki zapewniają lepsze nawilżenie skóry i nie powoduje podrażnień.

Kolejną zaletą jest niska cena. W momencie, gdy czujemy że maszynka już nie goli tak jak na początku, bez żadnego problemu wyrzucamy ją i kupujemy nową maszynkę.
Jeżeli chodzi o wady, w sumie to jest jedna. W sytuacji, gdy maszynka jest przechowywana w złych warunkach i nie dbamy o nią, może być pożywką dla bakterii. Maszynkę po użyciu zawsze należy wytrzeć do sucha i odłożyć w suche miejsce.

Golarki i maszynki - męskie akcesoria

Golarka elektryczna

Golarka elektryczna, jej zaletą jest to że zapewnia gładką skórę, w krótszym czasie. Od czego to zależy? Dzieje się tak, ponieważ folia goląca styka się bezpośrednio ze skórą twarzy, nie ma wtedy ryzyka, że dojdzie do skaleczenia. Dlatego nie musimy się zbytnio przykładać do tej czynności i uważać A to zaoszczędza nasz czas.

U kogo golarka najlepiej się sprawdza? Osoby, które mają jasny i delikatny zarost, będą bardzo zadowolone z zakupu takiego urządzenia. Przy takim typie włosa, nie widać czy golenie jest dokładne, czy też nie. Natomiast jeżeli ktoś ma grube i ciemne włoski, to po goleniu golarką mogą zostać małe, ciemne punkty. Golarka nie we wszystkich miejscach przylega idealnie do skóry, dlatego golenie nią nie zawsze jest precyzyjne.

Przeczytaj też: http://lapetit.pl/do-pielegnacji-wlosow-dla-mezczyzn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here