Czy kontener musi być tylko na gruz

Każdy mniejszy czy większy remont w domu to ogrom odpadów do wyrzucenia. Nawet jeżeli chce się wyburzyć tylko kawałek ściany, powstaje z tego nawet kilka ton gruzu, którego trzeba się pozbyć w sposób zgodny z prawem. Tego typu odpadów absolutnie nie można wyrzucać do zwykłych kontenerów na śmieci, które stoją w altankach śmieciowych. Trzeba wynająć odpowiednie pojemniki na gruz, które zostaną dostarczone pod wskazany adres w ściśle określonym terminie. Następnie zostaną odebrane po zapakowaniu ich odpadami. To zatem proste rozwiązanie, dzięki któremu szybko można pozbyć się problemu z głowy.

Co zrobić z gruzem po remoncie?

Kontenery na gruz to doskonała usługa, dzięki której szybko można pozbyć się gruzu po remoncie domu czy mieszkania. Zamówienie odpowiedniego pojemnika warto zaplanować odrobinę wcześniej, aby dobrze skoordynować wszystkie prace związane z remontem w domu oraz pozbyciem się odpadów. Absolutnie nie wolno gruzu wyrzucać gdziekolwiek, wywozić go we własnym zakresie na dzikie wysypiska śmieci, czy po prostu podrzucać do altany śmietnikowej na osiedlu. Takie zachowania mogą łączyć się z poważnymi karami finansowymi. Gdzie zamawia się kontenery na gruz? Może skontaktować się w tym celu z firmą zajmującą się wywożeniem odpadów poremontowych. Fachowcy zajmą się całą resztą.

Płacąc za wynajem kontenerów, jednocześnie płaci się też za wywóz gruzu na odpowiednio przygotowane do tego miejsca. Najczęściej są to różnego typu przedsiębiorstwa zajmujące się przetwarzaniem gruzu. Jest on kruszony, a następnie wykorzystywany na przykład jako materiał podczas budowy dróg. Ten sposób utylizacji pozwala zatem na ponowne wykorzystanie gruzu, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że szeroko rozumiany recykling to jedna z najmądrzejszych dróg na to, by radzić sobie z odpadami.

Czy do kontenera na gruz można wyrzucać inne śmieci?

Zamawiając kontener na gruz warto uściślić, czy istnieje możliwość wrzucenia innych odpadów do tego ogromnego pojemnika. Najczęściej jest to możliwe, co jest doskonałym informacją dla osób remontujących na przykład mieszkania i domy z rynku wtórnego. Do wyrzucenia bardzo często są bowiem chociażby niepotrzebna ceramika łazienkowa, stare tapety czy meble, takie jak na przykład komplety wypoczynkowe czy meblościanki. Te wielkogabarytowe śmieci najczęściej również można wrzucać do kontenerów na gruz, o ile firma zajmująca się wywozem ma również tego typu usługę w swoim portfolio.

Do czego można użyć jeszcze kontenery na gruz?

Kontenery na gruz można wykorzystać również do przechowywania różnego rodzaju odpadów związanych z czyszczeniem terenów zielonych i ogrodów. To właśnie do nich można wrzucać zbutwiałe liście spod drzew, przecięte gałęzie oraz inne tego typu odpady związane z pracami ogrodowymi. Ponownie najważniejszą kwestią jest jednak ustalenie, czy wywóz tego typu śmieci jest w pakiecie usług firmy wynajmującej kontenery. Jeżeli tak i firma zajmuje się również utylizacją tego typu odpadów – sprawa jest prosta. Warto pamiętać o tym,, że każda spółdzielnia mieszkaniowa ma swoją politykę dotyczącą wywożenia wielkoformatowych śmieci.

Niestety nie przewiduje ona darmowego wywożenia gruzu. Usunięcie tego typu odpadów trzeba zatem sfinansować z własnej kieszeni. Warto wpisać ten koszt w kosztorys budżetu przeznaczonego na remont. Chociaż firmy obsługujące kontenery na gruz posiadają konkurencyjne ceny, co pomoże w zmniejszeniu kosztów. W przypadku bardzo dużego remontu połączonego z wyburzaniem sporej ilości ścian lub też usuwaniem starej glazury ze ścian i podłóg, może istnieć konieczność zamówienia nawet dwóch lub trzech kontenerów.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Usuń Gruz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here