Depilacja laserowa – gładka skóra przez cały rok? Tak to możliwe!

Jak często zastanawiałaś się czy Twoja skóra może być gładka przez cały rok? Dzięki rozwiązaniu jakim jest depilacja laserowa możesz zapomnieć o częstym pozbywaniu się zbędnego owłosienia. Co warto wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi? Sprawdzamy!

Depilacja laserowa – zadbaj o siebie przed zabiegiem

Jeśli podjęłaś decyzję i jesteś gotowa na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia znajdującego się na twoim ciele to musisz wykonać kilka czynności. Po pierwsze wykonaj telefon w celu zapisania się na pierwszą wizytę. Niektóre salony zapraszają najpierw na wizytę kwalifikacyjną, inne łączą ją od razu z pierwszym zabiegiem. Warto jednak najpierw dopytać. Także o postępowanie przygotowujące do kontaktu z laserem. Przygotowania mogą bowiem w niektórych przypadkach trwać nawet miesiąc. Co takiego należy zrobić w tym czasie? Otóż bardziej chodzi o elementy, których nie wolno wykonywać. Odstawić na ten czas trzeba niektóre herbatki odchudzające, a także napary ziołowe. Jest to również okres, w którym nie powinno się wystawiać skory na zbytnie działanie promieni UV. Z kolei dwa tygodnie przez zabiegiem musi nastąpić koniec ewentualnej kuracji antybiotykowej. Tuż przed samą depilacją nie należy z kolei używać peelingów, wosku, kremów, a także pincety do usuwania owłosienia. Dozwolona jest jedynie tradycyjna maszynka. To właśnie nią należy usunąć włoski tuż przed zabiegiem.

Depilacja laserowa – skóra po zabiegu

Sam zabieg trwa zazwyczaj do 15-20 minut. Znacznie więc dłuższe są przygotowania, które mu towarzyszą. Jednak, co ze skóra po spotkaniu z laserem? Specjalistki np. z https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ zalecają, by po zabiegu unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie, a nawet basenu. Ma to oczywiście związek z możliwością wystąpienia podrażnień skóry. Tak jak przed tak i po depilacji nie należy narażać skóry na działanie promieni słonecznych. Jeśli więc depilacji poddaje się widoczny fragment skóry np. damski wąsik to najlepiej jest gdy odbywa się on w okresie jesienno – zimowym. Od razu po zabiegu nie zaleca się również stosowania kremów, a także produktów mogących zawierać alkohol. Wspomniane powyżej herbatki i napary ziołowe również nie powinny wrócić do diety, ponieważ mogą zaburzyć cykl kolejnych spotkań z kosmetyczką. Podobnie jak usuwanie powolnie odrastającego owłosienia za pomocą innych produktów takich jak wosk, depilator, pinceta, krem do depilacji. Dopuszczalna znowu jest wyłącznie tradycyjna maszynka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here