Urządzony pokój dla dziecka
Fot.: pexels.com

Gustownie urządzony pokój dla nowonarodzonego dziecka da poczucie komfortu przyszłym rodzicom, a odpowiednio dobrany asortyment pozwoli na wygodną opiekę maluchem i zapewni bezpieczeństwo oraz wygodę. Warto przyjrzeć się wskazówkom na co trzeba zwrócić uwagę urządzając pokój dla noworodka.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/pokoj-dla-noworodka-jak-urzadzic/

Etap I – ściany oraz meble

Podstawą urządzania pokoju dla noworodka są ściany, które należy pomalować lub wytapetować. Kolory dobieramy według upodobania i najczęściej w zależności od płci dziecka. Kolory ścian powinny być jasne i delikatne. Małe dzieci świat poznają przede wszystkim wzrokiem, więc farba powinna być dobrana odpowiednio, aby nie rozpraszać ani nie przytłaczać. Kolejnym podstawowym elementem są meble. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Potrzebna na pewno będzie nam komoda do przechowywania ubranek i akcesoriów do pielęgnacji. Możemy wstawić również niewielką szafę, która zapewni nam jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Ważnym elementem jest również oczywiście łóżeczko. Warto wybrać takie, które posłuży przez dłuższy czas, aby dziecko mogło również z niego korzystać jak podrośnie. Obok niezbędnego łóżeczka na liście obowiązkowo znaleźć się musi przewijak. Będziemy z niego korzystać codziennie po kilka razy, a więc musi być dobrze dopasowany na wysokość, aby było nam wygodnie przewinąć maluszka.

Etap II – tekstylia

Do wymienionego już łóżeczka musimy dobrać pościel. Dobrym rozwiązaniem jest dobranie kolorów do zaaranżowanego wystroju. Kołdra, kocyk i materac powinny być wygodne i nieuczulające. Jeżeli w pokoju dziecka są okna warto dobrać do nich zasłonki, które pomogą przyciemnić pokój jak będzie świecić mocne słońce, lecz warto dobrać takie, aby całkiem nie zaciemniały pokoju. Gdy kładziemy dziecko spać, wystarczający jest półmrok. Nie ma potrzeby robić całkowitego zaciemnienia. Do dziecka również musi docierać światło dzienne. 

Etap III – zabawki

Dla każdego noworodka najbliższa rodzina sprawia mnóstwo prezentów, które gdzieś trzeba pomieścić. Dobrym rozwiązaniem są kosze lub pudła, które pomogą w uporządkowaniu mnóstwa zabawek. Rzeczą oczywistą jest, że niemowlaka nie zainteresują wszystkie zabawki, zostaną tylko te które najbardziej zwracają jego uwagę, a więc resztę można przemyślanie zagospodarować.

Zobacz też: http://e-chlopak.pl/wyprawka-dla-mamy-do-szpitala-od-a-do-z/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here