Codziennie myjemy twarz, zęby, często także ciało i włosy, ale kto z nas regularnie dba o higienę nosa? To również ważne działanie, która pozwala nam na zmniejszenie ryzyka infekcji oraz na skrócenie czasu trwania chorób układu oddechowego.

Właściwa higiena nosa powinna być podobnym nawykiem jak inne czynności higieniczne. Wielu z nas jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest ona w ogóle potrzebna, także jako element profilaktyki w celu zapobiegania częstszym infekcjom.

Gdy czynności higieniczne nosa nie będą prowadzone regularnie, wówczas może skutkować to zwiększoną suchością śluzówki nosa, większą skłonnością do obrzęków, podrażnień, a także wyższym ryzykiem infekcji wirusowych i bakteryjnych dróg oddechowych. Zatem prawidłowa higiena nosa pozwala na poprawę komfortu oddychania i zwiększa odporność organizmu – u dzieci oraz u osób dorosłych.

Jak dbać o swój nos?

Podstawą prawidłowej higieny jamy nosowej jest jej regularne oczyszczanie, a także nawilżanie i regeneracja śluzówki. Codziennie, gdy oddychamy, do nosa dostaje się wiele drobinek, w tym kurzu i innych zanieczyszczeń, na przykład smogu, są to także pyłki będące alergenami oraz chorobotwórcze drobnoustroje. Dzięki higienie nosa możemy je usunąć.

Do higieny jamy nosowej możemy używać specjalnych środków takich jak naturalny roztwór soli morskiej lub sól fizjologiczną w wygodnej formie sprayu, na przykład jak Disnemar.pl. Dzięki zawartości dobroczynnych składników pozwala na łatwiejsze pozbycie się kataru, a także może być używany w higienie nosa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Przy czyszczeniu nosa nie należy używać patyczków higienicznych i innych przedmiotów, ponieważ można doprowadzić wtedy do uszkodzenia śluzówki.
  • Najlepiej przebywać w pomieszczeniach o optymalnym poziomie wilgotności powietrza – gdy powietrze jest za suche, warto stosować nawilżacze powietrza.
  • Zimą, gdy powietrze jest bardziej zanieczyszczone, warto używać oczyszczaczy powietrza – należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów.

Więcej informacji o preparacie Disnemar można znaleźć na jego stronie internetowej: Disnemar.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here