coś na porost włosów

Czasem bywa tak, że pod wpływem chwili dokonujemy diametralnej przemiany i ścinamy długie włosy np. na całkiem krótko. Jest radość, zaskoczenie i zachwyty wśród znajomych, a za jakiś czas przychodzi myśl, że chciałoby się wrócić do długich, pięknych i zdrowych włosów. Włosy jednak nie chcą rosnąć tak szybko jak byśmy chcieli, przydałoby się poznać coś na porost włosów. Włosy rosną miesięcznie średnio około 1 – 1,5 cm, dzięki zastosowanym różnym sposobom można przyspieszyć porost włosów do około 2 cm. Wydaje się to niezbyt dużo, ale satysfakcja na końcu drogi będzie niewspółmiernie większa.

Metody na przyspieszenie porostu włosów

Jednym w podstawowych sposobów na  jest pilnowanie zbilansowanej diety, która będzie bogata w witaminy, kwasy tłuszczowe i składniki mineralne. Nie możemy zapomnieć też by odpowiednio nawodnić organizm – około 2 litrów płynów dziennie. Wpłynie to pozytywnie na wygląd, wzmocnienie cebulek włosów i właśnie szybszy wzrost.
Suplementacja naturalnych wspomagaczy uzupełni dodatkowo brakujące mikroelementy i witaminy np. biotyna, skrzyp, pokrzywa, drożdże, cynk.

coś na porost włosówPonadto możliwością jest stosowanie rożnych ziołowych płukanek wzmacniających włosy. Możemy je zrobić sami z dostępnych z sklepach zielarskich produktów lub kupić gotowe w drogeriach czy aptekach.

Kolejnym sposobem na porost włosów jest stosowanie przeróżnych wcierek do skóry głowy, które znakomicie odżywiają cebulki włosów i łagodzą stany podrażnienia głowy. Wcierki, tak jak ziołowe płukanki, można zrobić samemu lub dokonać zakupu. Należy stosować je regularnie, najlepiej codziennie..

Olejowanie włosów jest naturalną metodą na włosy, które dzięki roślinnym olejom są dobrze nawilżone, elastyczne. Doskonale dokonuje się też regeneracja skóry głowy co wpływa na stymulację przyrostu włosów.

Tryb życia

Niezwykle ważnym, a często pomijanym aspektem jest tryb życia jaki prowadzimy. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, unikamy stresów czy nałogów to przyniesie to także korzyść naszym włosom. Będą w dobrej kondycji, wzmocnione i silne.

Podsumowanie

Metod jest wiele, ale najważniejsze są dwie sprawy: cierpliwość i systematyczność w stosowaniu wybranych metod. To one generalnie przyniosą najbardziej wymierny i oczekiwany efekt w postaci szybszego porostu włosów. Nie może zapominać o jakości życia jakie prowadzimy, ponieważ ma to również przełożenie na funkcjonowanie naszego organizmu, w tym włosów. Te stosunkowo proste kroki przybliżą Cię na nowo do upragnionych długich, grubych, pięknych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here