Cienie do oczu

W przyrodzie występuje wiele kolorów oczu. Niektóre kobiety mają oczy zielone, niektóre niebieskie, a niektóre brązowe czy czarne. W zależności od tego jaki kolor ma twoja tęczówka, tak będziesz dobierała swoje cienie do oczu! Oczywiście duże znaczenie ma także to co chcesz osiągnąć i jak odważna w makijażu jesteś. Jeżeli zależy ci na stonowanym wyglądzie, to zdecydowanie lepiej będzie jeżeli zainwestujesz w paletkę w odcieniach brązu lub szarości. Jeżeli jednak wybierasz się na imprezę, to wszystkie chwyty są tak naprawdę dozwolone i to od ciebie zależy na co się w ostateczności zdecydujesz!

Makijaż do pracy

Makijaż do pracy i do spotkań biznesowych powinien być stonowany. Do większości oczu pasują cienie, w kolorach brązu, szarości czy też bieli. Cienie do oczu w kolorach ciemnych czy też jaskrawych powinnaś sobie w takim przypadku odpuścić.
Zawsze warto rozświetlić sobie wewnętrzne kąciki oczu jasnym cieniem, tak by twarz wyglądała młodziej. Z kolei na powiece można namalować delikatne smoky eye w beżowych lub szarych kolorach. Oczywiście można także postawić na jeszcze prostszy look no-makeup makeup. Wtedy na powiece znajdzie się wyłącznie cień bardzo zbliżony do twojego naturalnego koloru skóry.Cienie do oczu
Jeżeli z kolei chodzi o same cienie do oczu, to zdecydowanie powinnaś zainwestować w takie, których jakość jest naprawdę wysoka. To wcale nie oznacza, że będą to nie wiadomo jak drogie produkty, ale ważne jest, abyś przed zakupem sprawdziła opinie, jakie pojawiły się o danym produkcie. Wtedy unikniesz rozczarowań, a twój makijaż będzie perfekcyjny przez wiele godzin i nie będziesz musiała się o niego martwić!

Makijaż na wyjścia!

Innym typem makijażu jest ten, który robi się na wielkie wyjścia czy imprezy. To oczywiste, że powinien on być bardziej widoczny i też (opcjonalnie) bardziej krzykliwy! Niektóre kobiety preferują tradycyjny smoky eye wykonany z różnych odcieni czerni oraz z czarnym eyelinerem. Inne panie z kolei stawiają na świeżość i zabawę – eksperymentując z kolorami na swojej powiece.
Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz, także makijaż okolicznościowy powinien być wykonany dobrymi cieniami do oczu. Dzięki temu nie spłynie on z twojej twarzy w trakcie tańca, czy też nie osypie się tworząc niechciany efekt pandy.

Podsumowanie

Cienie do oczu dają naprawdę multum możliwości. Jeżeli posiadasz duży budżet to możesz zainwestować w większą paletkę, która posiada dużo więcej kolorów cieni, co da ci jeszcze więcej możliwości. Dzięki nim będziesz w stanie stworzyć look zarówno do pracy, jak i na imprezę. A kto wie, może pewnego razu komuś spodobają się twoje makijaże i zaproponuje ci zrobienie swojego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here