Warszawa – leczenie niepłodności i statystyki

Przyrost naturalny w Polsce nieustannie maleje. Mówi się nawet, że należymy do najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. Do przyczyn takiego stanu rzeczy zaliczają się nie tylko słabo rozwinięta polityka prorodzinna oraz pozostałe czynniki związane z decyzją o posiadaniu potomstwa i współczesnym modelem rodziny. Główną rolę odgrywa przede wszystkim problem niepłodności, która dotyczy dzisiaj znacznej liczby par.

Czym jest niepłodność i jak ją leczyć pod okiem specjalistów z Warszawy?

Niepłodność to stan, w którym mimo regularnego współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych przez długi czas, mamy do czynienia z niemożnością zajścia w ciążę. Według Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, z tym problemem medyczno-społecznym zmaga się już co piąta polska para. Do najczęstszych przyczyn niepłodności zalicza się:

  • U kobiet: brak owulacji, insulinoodporność, zespół policystycznych jajników, niedrożność jajowodów, choroba Hashimoto, endometrioza

  • U mężczyzn: problemy związane z pogorszeniem jakości nasienia lub nieodpowiednią ilością plemników w ejakulacie

Pierwszym etapem leczenia niepłodności, zarówno w przypadku kobiety, mężczyzny jak i pary jest wizyta u specjalisty, który przenalizuje stan zdrowia i wykona odpowiednie badania, dzięki którym będzie mógł określić przyczynę i wybrać odpowiednią terapię. Do metod leczenia niepłodności wykorzystywanych w warszawskich klinikach, zalicza się terapię farmakologiczną lub zabiegową, a jeśli te nie przyniosą oczekiwanych rezultatów w grę wchodzą dwie podstawowe metody wspomagania rozrodu, tj.:

  • Inseminacja

  • In vitro

Dostęp do leczenia niepłodności w Warszawie

W Warszawie działa wiele klinik leczenia niepłodności, tak, jak np. https://www.warszawa.klinikabocian.pl/, w których efektywność leczenia potwierdzona jest statystykami oraz wieloma pozytywnymi opiniami osób, które skorzystały z oferowanej, kompleksowej opieki lekarskiej. Do bardzo dobrych wyników przyczyniają się zarówno nowoczesne i najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu technologii, jak również rzetelne i indywidualne podejście do każdego pacjenta – to wszystko przekłada się na sukces w przypadku wielu procedur zapłodnienia pozaustrojowego oraz pozostałych metod leczenia niepłodności. W wielu klinkach istnieje także możliwość skorzystania z dalszej opieki ginekologicznej na wszystkich etapach ciąży, co jest dodatkowym atutem i pozwala na zachowanie ciągłości, jeśli chodzi o medyczną historię pacjentów oraz zredukowanie stresu związanego ze znalezieniem nowego lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here