Zabudowy całoszklane, szklane drzwi i daszki czy kabiny prysznicowe – szkło hartowane jest materiałem, który zapewnia stworzenie efektownych wnętrz mieszkalnych i użytkowych.

Warto jednak planując tego typu rozwiązania wystroju wnętrz wziąć pod uwagę także zakup odpowiednich akcesoriów do szkła zapewniających im pełną funkcjonalność, estetykę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Z jakiego rodzaju akcesoriami możemy spotkać się obecnie na rynku?

Akcesoria do szklanej zabudowy

Całościowa szklana zabudowa to konstrukcja wymagająca szczególnych akcesoriów i okuć do szkła, umożliwiających jej stabilne zamocowanie. Mocowania, zamki czy listwy i innego rodzaju okucia do szkła wykonane z dobrej jakości stali nierdzewnej będą akcesoriami niezbędnymi do stworzenia zabudowy spełniającej wszystkie oczekiwania klienta i służącej mu przez wiele lat. Wybierając tego typu akcesoria do szkła, sprawdźmy jakość materiału, z jakiego zostały wykonane, różnego rodzaju stal nierdzewna ma bowiem różną odporność na używanie.

Akcesoria do szklanych drzwi

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych wnętrzach są szklane drzwi, do których odpowiednimi akcesoriami będą pochwyty, wykonane także ze stali nierdzewnej, zapewniające wygodę w trakcie otwierania i zamykania tego typu drzwi. Różnorodność ich typów powoduje, że idealnie nadadzą się zarówno do wnętrz utrzymanych w bardziej współczesnym, jak i tradycyjnym stylu.

Akcesoria do kabin prysznicowych

Zyskujące coraz większą popularność ze względu na wygodę użytkowania i oszczędność wody i przestrzeni kabiny prysznicowe także najczęściej wykonywane są ze szkła hartowanego wzmacnianego akcesoriami typu szkło-szkło oraz ściana-szkło, umożliwiającymi pełne dostosowanie tych rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu możliwe jest stworzenie najbardziej nawet fantazyjnych projektów, wymagających znacznych ograniczeń ze strony wykonawców.

Akcesoria do szklanych daszków

Typem akcesoriów do szkła będzie także wyposażenie do szklanych daszków, coraz chętniej stosowanych w budynkach użyteczności publicznej, jak hotele czy restauracje. To efektowne i łatwe w czyszczeniu rozwiązanie wymaga odpowiednich akcesoriów pozwalających na stworzenie całości szklanego zadaszenia zgodnie z indywidualnym zamówieniem lub w zależności od dostępnych i odpowiednio już przyciętych tafli szkła. Dzięki szerokiemu wyborowi rozmiarów dostępnych na rynku, wykonanie tego typu konstrukcji nie sprawia nadmiernych trudności wykonawczych, choć w niektórych przypadkach możliwe będzie tylko odpowiednie zmodyfikowanie standardowych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here