W ostatnich latach coraz częściej na budowę domu decydują się osoby, które zakończyły już aktywność zawodową i lata zasłużonej emerytury chcą spędzić we własnym domu. Sprzedają duży dom, w którym wychowali dzieci, lub pozbywają się mieszkania w bloku i przenoszą na wieś, gdzie planują spokojne życie. Jaki projekt domu będzie idealny dla seniorów, którzy chcą spędzić jesień życia w przytulnych czterech ścianach? Jednym z lepszych wyborów wydaje się Dom przy Przyjemnej 37.

Dom przy Przyjemnej 37
Dom przy Przyjemnej 37

Prosty w obsłudze, łatwy w komunikacji. Jaki projekt domu dla seniora?

Zastanawiając się nad projektem domu na spokojną jesień życia musimy wziąć uwarunkowania, które towarzyszą takiej decyzji i sytuacji życiowej charakterystycznej dla inwestorów na emeryturze. Zapewne zrezygnowali oni z mieszkania w mieście, lub sprzedali, bądź przekazali dom dzieciom i teraz sami chcą wybudować dla siebie niewielki dom, z dala od miejskiego gwaru. Jaki projekt domu powinni wybrać? Z pewnością taki, który da się wybudować szybko i niewielkim kosztem. Powinien to być projekt domu o niewielkich rozmiarach, zdecydowanie parterowy, by wyeliminować wszelkie bariery komunikacyjne, które mogą być utrudnieniem dla inwestorów w podeszłym wieku. Parterowe projekty domów odpowiednie dla seniora powinny mieć powierzchnie użytkową między 40 a 70 m². W zależności od upodobań i potrzeb mogą to być domy z garażem lub bez, koniecznie z przynajmniej jedną sypialnią. Modelowym przykładem domu, już z samej nazwy, w którym z powodzeniem może zamieszkać dwoje ludzi, chcących spokojnie spędzić drugą połowę życia wydaje się być Dom przy Przyjemnej 37.

Dom przy Przyjemnej 37 – rzut parteru
Dom przy Przyjemnej 37 – rzut parteru

Parterowy projekt domu szybkiego i taniego w budowie

Przyjemna 37 należy do grupy gotowych projektów parterowych domów jednorodzinnych, w których zaprojektowano jednostanowiskowy garaż, umieszczony w bryle budynku. Posiada symetryczny dach dwuspadowy z kalenicą równoległą do drogi. Na powierzchni użytkowej równej 65 m² zaprojektowano słoneczny salon, połączony z kuchnią, łazienkę z wanną, dwie sypialnie oraz kotłownię. Otwarta strefa dzienna jest dobrze skomunikowana z przydomowym ogrodem dzięki szerokim drzwiom tarasowym. To słoneczne i przyjemne miejsce doświetlone z trzech stron licznymi oknami. Przytulny klimat wnętrza zapewnia kominek, który ustawiony jest tak, aby ogrzewał całą przestrzeń livingroomu.

Główna sypialnia o powierzchni 11.5 m² mieści wygodne łóżko, szafę i komodę. Do dyspozycji mieszkańców oddano również dodatkowy pokój, szczególnie przydatny dziadkom, w momencie odwiedzin dzieci, lub wnuków. Pokój gościnny z powodzeniem zmieści dwa łóżka, a do dyspozycji rodziny pozostaje jeszcze pokój dzienny. Łazienka ma wystarczająco dużo miejsca, by znalazł się tu kompletny zestaw sanitarny, wanna oraz miejsce na pralkę. Duża kotłownia i garaż mają praktyczny i funkcjonalny charakter. Bez trudu zmieścimy tu zestaw ogrodowych mebli, rowery, czy narzędzia niezbędne w utrzymaniu porządku zielonej strefy ogrodu.

Dom przy Przyjemnej 37 spełnia wymagania jakie prezentują projekty domów tanich w budowie. Dzięki ekonomicznej konstrukcji, której podstawę stanowi jedna ściana nośna, dom zrealizujemy w krótkim czasie i niewielkim nakładem finansowym. Prosty dach dwuspadowy, regularne kształty i zwarta bryła pozwalają zminimalizować koszty inwestycji, która nie wymaga do realizacji licznej i specjalistycznej ekipy budowlanej. Przyjemna 37 ma wszystko, czego potrzeba by małżeństwo w późniejszym wieku mogło spokojnie mieszkać z dala od miasta. Funkcjonalna kuchnia, otwarty pokój z jadalnią, w której zmieści się cała rodzina, 2 sypialnie i garaż dla swojego auta. Komfortowo zaprojektowane wnętrze to jednak nie wszystko. Projekt domu dla seniora powinien być również prosty i intuicyjny w obsłudze.

Dom przy Przyjemnej 37
Dom przy Przyjemnej 37

Ułatwienia w użytkowaniu domu. O co warto zadbać wybierając projekt?

Bungalow z serii przy Przyjemnej należy do grupy projektów energooszczędnych i tanich w utrzymaniu. Posiada możliwe do zastosowania projekty wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz schemat instalacji solarnej. Gdy zastosujemy te nowoczesne rozwiązania w budowanym domu możemy sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu i przygotowaniu ciepłej wody na codzienne potrzeby. W budynku zaprojektowano ogrzewanie gazowe, które nie angażuje mieszkańców do obsługi. Temperaturę reguluje elektroniczny czujnik, który steruje nowoczesnym kotłem. Całością systemów można sterować za pomocą aplikacji telefonicznej, co pozwala mieć pełną kontrolę nad termiką domu, bez konieczności zaglądania do kotłowni.

W poszukiwaniu idealnego projektu domu dla seniora warto zatrzymać się przy Przyjemnej 37.

To trafny i logiczny wybór dla wszystkich, którzy doceniają otwartość i przyjazny charakter parterowego domu, stawiając równolegle na niedrogą i bezproblemową realizację inwestycji. Oto niewielki, przytulny domek, który może sprawić ogromną radość przyszłym mieszkańcom. Spokojna starość przy Przyjemnej, w parterowym gniazdku, to obiecująca perspektywa na zasłużoną emeryturę.

Dom przy Przyjemnej 37 można nabyć w pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL, w której znajdziecie inne, ciekawe projekty domów parterowych odpowiednie dla seniorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here