Poznaj najpopularniejsze rodzaje wykładzin na balkon

Wraz z nastaniem wiosny coraz więcej czasu spędzamy nie tylko na dworze, ale również na tarasie i balkonie. Rosnąca popularność tych przestrzeni skłania nas do zadania sobie pytania o to, co powinno znaleźć się na ich podłodze. Okazuje się zresztą, że wykładziny zewnętrzne na balkon i taras są nam oferowane w naprawdę dużym wyborze.

Propozycja pierwsza – wykładziny wodoszczelne

Wodoszczelna Wykładzina na balkon powstaje na bazie żywicy poliuretanowej. Stosunkowo niedawno zagościła w przestrzeni prywatnej, nie jest jednak wcale rozwiązaniem nieznanym. Kojarzymy ją zwykle z instytucjami użyteczności publicznej i lokalami gastronomicznymi, przeważnie nie musimy być więc przekonywani o jej niemożliwych do zakwestionowania zaletach. Wykładzina na taras wykonana z poliuretanu łączy w sobie funkcję użytkową i hydroizolacyjną. Nie jest jej straszny nadmiar wody, można też myśleć o jej żywotności bez obaw mając świadomość tego, że taras lub balkon są narażone na gwałtowne zmiany temperatury. Jej plusem jest też odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawiająca, że nawet intensywne użytkowanie nie pozostawia na niej widocznych śladów.

Propozycja druga – sztuczna trawa

Przyglądając się wykładzinom zewnętrznym na balkon i taras trudno nie dostrzec zainteresowania, jakim cieszy się tak zwana sztuczna trawa. To oryginalne rozwiązanie przyciąga wzrok i jest w stanie wprowadzić wiosenne kolory nawet tam, gdzie trudno się ich spodziewać. Pozwala na stworzenie zielonego zakątka pobudzającego wyobraźnię, jest też znakomitym tłem dla zróżnicowanych mebli tarasowych oraz balkonowych. Sztuczna trawa zachwyca także swoją miękkością, może być więc idealnym miejscem zabaw dla dzieci. Podobnie jak klasyczne wykładziny na balkon i taras, sztuczna trawa jest zazwyczaj sprzedawana w rolkach, choć analizując rynek możemy natknąć się także na kwadratowe płytki. Obie postaci mają spore grono zwolenników doceniających to, że ułożenie sztucznej trawy na balkonie lub tarasie nie jest zadaniem skomplikowanym. Przed zakupem warto upewnić się, przede wszystkim, na ile wytrzymałym rozwiązaniem jest zakupiona przez nas sztuczna trawa. Najlepiej zrobić to poddając analizie podkład użyty przez producenta. Najlepiej sprawdzają się te o gumowym i lateksowym spodzie z dziurkami pozwalającymi na przepuszczanie wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here