Kalkulator kalorii

Każdy proces utraty wagi polega na trzech kwestiach: pierwszym jest samodyscyplina oraz wewnętrzna motywacja, drugim jest odpowiednia dieta z deficytem kalorycznym, a trzecim zwiększona aktywność fizyczna.

Deficyt kaloryczny oznacza, że spożywamy mniej kalorii niż zużywamy — wtedy nasze ciało sięga po rezerwy energetyczne zawarte w tkance tłuszczowej. Bez tego nie ma mowy o schudnięciu! Warto więc pamiętać, że dobra dieta może być sycąca, ale mniej kaloryczna — nie musisz się głodzić. Więcej o diecie i deficycie kalorycznym dowiesz się tutaj: Sport Max: deficyt kaloryczny.

Jak wykorzystać kalkulator kalorii?

Jednym z pomocnych narzędzi w osiągnięciu diety z deficytem kalorycznym jest Sport Max: kalkulator kalorii. Przygotowany przez nas kalkulator kaloryczny może pomóc Ci określić Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne w oparciu o takie czynniki jak wiek, płeć, wzrost, waga i poziom aktywności fizycznej.

Kiedy już znamy nasze zapotrzebowanie kaloryczne, możemy również użyć kalkulatora do określenia odpowiedniej ilości makroskładników (białka, węglowodanów i tłuszczów), które musimy spożywać każdego dnia. Można to przeliczyć na posiłki, dawki mięsa czy ziemniaków i wiedzieć, co ograniczać. Dziś większość opakowań podaje wartość kaloryczną produktu.

Dzięki wykorzystaniu kalkulatora możemy porównać nasze spożycie do naszych obliczonych potrzeb, co ułatwia dostosowanie jadłospisu i kontrolowanie naszych postępów w kierunku naszych celów utraty wagi. Wiele osób odchudzających się planuje wartość kaloryczną każdego posiłku i wystrzega się bomb kalorycznych jak słodycze. Przy zmianie diety mogą nam pomóc także suplementy diety: gdy spożywasz np. czyste białko, ograniczasz cukry i węglowodany.

Należy jednak pamiętać, że niektóre kalkulatory liczenia kalorii mogą nie dostarczać pełnych informacji o wartościach odżywczych, takich jak witaminy, minerały i błonnik pokarmowy. Jedzenie to nie tylko białko i węglowodany: nawet jeśli porcja grochu zawiera tyle samo kalorii co porcja fasoli, to jednak fasola jest znacznie bardziej bogata w żelazo, a groch — w błonnik. Dlatego ważne jest, aby być świadomym żywności, którą spożywamy i szukać bardziej szczegółowych informacji w razie potrzeby.

Generator suplementacji

Innym pomocnym narzędziem w odchudzaniu jest generator suplementacji, który określi, czy potrzebujesz suplementów diety. Znajdziesz go tutaj: Sport Max: generator suplementacji Bierze pod uwagę twoją płeć biologiczną, wiek, intensywność treningów, i określa jakie suplementy możesz przyjmować zależnie od Twojego budżetu.

Ogólnie rzecz biorąc, kalkulatory kalorii są użytecznymi narzędziami w procesie utraty wagi. Poprzez zapewnienie dokładniejszego obrazu naszego spożycia kalorii i wydatków energetycznych, możemy łatwiej planować dietę w kierunku naszych celów związanych z utratą wagi. Należy też pamiętać o samozaparciu i ćwiczeniach fizycznych, i o tym, że jedzenie to nie tylko kalorie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here