Dieta na masę mięśniową

Osoby, które dużo trenują, a tym samym skupiają się na budowaniu masy, powinny zadbać również o swój codzienny jadłospis. Dieta na masę mięśniową to dla nich idealne rozwiązanie. Zawiera ona wiele cennego białka, natomiast ogranicza spożycie tłuszczów oraz węglowodanów. Jakie przekąski możemy spożywać będąc na diecie na masę mięśniową? Przedstawiamy kilka porad.

Białko w każdym posiłku

Na początku musimy pamiętać o tym, że podstawą każdego posiłku w diecie na masę mięśniową jest białko. To właśnie wokół niego powinny skupiać się nasze plany żywieniowe. Doskonałymi źródłami białka są jogurty naturalne (najlepiej typu skyr), białe sery (wiejski czy twaróg), chude mięso z drobiu czy też ryby. Na ich bazie możemy przygotować na przykład sałatkę z rybą lub mięsem z dodatkiem warzyw i makaronu lub ryżu z pełnego przemiału. Jeśli wolimy posiłki w wersji na słodko, to na bazie twarogu, serka wiejskiego lub jogurtu możemy przygotować ciekawy deser z dodatkiem owoców sezonowych. Aby nieco wzbogacić posiłek, dobrze jest dodać do niego pestki (na przykład dyni) bądź też nasiona. Takie specjały możemy zaserwować sobie na drugie śniadanie lub podwieczorek. Niemniej jednak sałatka rybna czy mięsna może być również doskonałym pomysłem na kolację lub pełnowartościowy obiad. Jeśli nie mamy czasu, aby przygotować sobie takie posiłki, to możemy sięgnąć po koktajl owocowy z dodatkiem odżywki białkowej. Robi się go dosłownie w minutę, a dostarcza on wielu cennych składników odżywczych oraz – co najważniejsze – dużo pełnowartościowego białka.

A może catering?

Dieta na masę mięśniową przynosi bardzo obiecujące efekty, jednak nie zawsze mamy czas, aby móc dokładnie przemyśleć skład naszych posiłków. Co więcej, zwyczajnie może nam zabraknąć pomysłów na ciekawe i niebanalne kompozycje. Dieta na masę mięśniową opiera się na białku, których co prawda mamy wiele źródeł, jednak spożywanie tych samych kombinacji na okrągło każdemu może się znudzić. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny przeznaczony właśnie dla osób, które chcą budować masę mięśniową. Posiłki skomponowane są tak, aby dzienny bilans energetyczny odpowiadał naszemu zapotrzebowaniu. Nad ich składem czuwa dietetyk, dlatego możemy być pewni, że dania dostarczą wszelkich, niezbędnych składników odżywczych i oczywiście dużej ilości potrzebnego nam białka. Dzięki cateringowi dietetycznemu dieta na masę mięśniową nie musi być nudna. Co więcej, wprowadzenie jej w życie wcale nie będzie trudne. Czas, który poświęcamy na gotowanie i zakupy możemy teraz poświęcić na treningi.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here