Czy wiesz czego potrzebuje skóra po opalaniu? Czy masz świadomość jak prawidłowo ją wówczas pielęgnować? Czy posiadasz do tego odpowiednie kosmetyki? Jeśli nie jesteś pewien odpowiedzi na zadane pytania, to dobrze trafiłeś. Dowiesz się tych wszystkich tych rzeczy z tego właśnie artykułu.

Lato jest porą roku kiedy to najchętniej korzystamy z urlopów. Po zimie i wiośnie marzy nam się wypoczynek w pełnym słońcu. Często decydujemy się na wyjazdy w gorące, egzotyczne kraje, gdzie temperatura jest bardzo wysoka i każdy dzień jest pełen słońca. Łakniemy promieni słonecznych, ale i pięknej złocisto-brązowej opalenizny. Niektórzy bardzo szybko zyskują piękną opaleniznę, a inni z kolei muszą na nią długo czekać a i to oczekiwanie nie zawsze kończy się tak jakby się tego chciało. Niekiedy pojawiają się zaczerwienienia czy nawet oparzenia. Skóra wysuszona słońcem szybo traci wilgoć i zaczyna brzydko wyglądać, łuszczyć się. Proces opalania zachodzi przy udziale promieniowania UV. To właśnie dzięki niemu poprawia się humor, wydzielają się endorfiny. Skutkiem zażywania kąpieli słonecznych jest również szybsze starzenie się skóry, wysuszenie i uszkodzenie naskórka. Dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja zarówno przed jak i po opalaniu. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pomoże zregenerować skórę, odbudować ją oraz nawilżyć. Warto stosować do opalania kremy z filtrem, które sprawią, że opalanie będzie bezpieczniejsze, zmniejszy się ryzyko oparzeń słonecznych. Aplikację takich kremów należy ponawiać co godzinę, a nawet częściej jeśli korzysta się z kąpieli wodnych. Pamiętajmy, że krem zmywa się w wodzie, ale również przez pocenie się ciała.

Zaraz po kąpieli słonecznej, zwłaszcza jeśli przy okazji korzystało się z kąpieli w słonej wodzie, warto wziąć prysznic. Nie może być on jednak zbyt zimny aby nie doznać szoku termicznego. Trzeba spłukać pozostałości soli i potu ze skóry. Skóra musi na nowo zacząć oddychać. Zatkane pory nie są w stanie usuwać toksyn z organizmu.

Warto korzystać z dobrodziejstw natury i jeść dużo warzyw oraz owoców które bogate są w beta-karoten. To on właśnie pięknie pogłębi kolor opalenizny, poza tym utrwali ją i pozwoli cieszyć się złotym odcieniem przez dłuższy czas. To właśnie pod wpływem beta-karotenu komórki zawarte w skórze wydzielają ciemny barwnik, który naturalnie przyciemni skórę. Warto już przed rozpoczęciem opalania zacząć dostarczać skórze większe ilości beta-karotenu, co wspomoże proces opalania oraz go przyśpieszy. Dużą jego zawartość można odnaleźć w marchewce, papryce, pomidorach, jak również w morelach i melonie.

Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja po opalaniu. Z pewnością podstawowym kosmetykiem, którego powinno się używać po opalaniu jest balsam. Odpowiednio dobrany będzie zarówno nawilżał jak i regenerował skórę. Balsamy po opalaniu mają niekiedy w składzie substancje chłodzące które przyjemnie ochładzają rozgrzaną słońcem skórę. Zawierają również witaminy zwłaszcza E a także B5. To one odpowiedzialne są za regenerację naskórka. Dodatek witamin A i C hamuje proces starzenia się skóry. Właściwości łagodzące ma również alantoina, masło orzechowe i oliwa z oliwek. Balsamem po opalaniu można smarować również twarz. Chyba, że dysponuje się oddzielnym preparatem przeznaczonym wyłącznie do twarzy. Kosmetyki po opalaniu można zakupić również w sklepach internetowych. Balsam po opalaniu Soleo zawiera w swoim składzie aloes i regenerujący kompleks Matrixyl™. Ma lekką nieklejącą konsystencję. Regeneruje on opaloną skórę. Efekt można zaobserwować już bezpośrednio po użyciu.

Warto zajrzeć na stronę sklepu sklep.soleo.pl. Znaleźć tam można zarówno kosmetyki do opalania jak i po opalaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here