Choć za oknem nadal biało, a temperatura wyraźnie wskazuje jaką mamy porę roku to coraz mocniej widać, że wiosna zbliża się do nas małymi kroczkami. Dni są coraz dłuższe, zdarzają się coraz cieplejsze dni gdy temperatura jest mocno powyżej zera, a w powietrzu czuć już lekki powiew świeżości.

Wszyscy czekamy na nią z utęsknieniem. Wiosna to pora roku, która jak chyba żadna inna daje nam energii do działania i zmian. Być może dlatego, że jest tak długo wyczekiwana po pełnej szarości i chłodu zimie. Gdy przyroda budzi się do życia po kilkumiesięcznym uśpieniu, otoczenie staje się zielone, powietrze przyjemne dostajemy mnóstwo pozytywnej energii. Zaczyna się sezon prac porządkowych wokół domu – pielęgnujemy ogródki, porządkujemy teren na zewnątrz, rozpoczynamy wiosenne porządki w wewnątrz.

Jednym z ważniejszych zadań jakie czeka po zimie to przygotowanie okien do sezonu letniego. Po pierwsze ich gruntowne mycie, które jest niezbędne jeśli chcemy cieszyć się ładnymi widokami z okna. Po zimie szyby są brudne, czyszczenia wymagają ramy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a także parapety oraz przestrzeń między ramami. Choć miejsce to pozostaje niewidoczne to jednak zbiera się tam sporo zanieczyszczeń, które trzeba usunąć, inaczej nagromadzi się ich więcej i w kolejnym sezonie będziemy mieć jeszcze więcej pracy.

Mycie warto zacząć od czyszczenia ram. Najlepiej użyć do tego ciepłej wody i delikatnego detergentu. Świetnie sprawdzi się zwykły płyn do mycia naczyń. Lepiej zacząć od ram wewnątrz domu, potem zająć się zewnętrznymi. Czyszczenie przestrzeni między ramami najlepiej wykonać odkurzaczem by usunąć największe zanieczyszczenia. Potem warto przetrzeć je mokrą szmatką z płynem.

Dopiero na końcu można zabrać się za mycie szyb. Można użyć popularnych preparatów w spray’u do mycia szyb, wody z dodatkiem octu lub soku z cytryny, ewentualnie mokrej ściereczki z mikrofibry. Do sucha wycieramy papierowym ręcznikiem bądź starą gazetą.

W taki sam sposób czyścimy okna dachowe – ramy oraz szyby. Jeśli dostęp do okien dachowych jest utrudniony trzeba wykorzystać drabinę, ewentualnie czyścic okno z poziomu dachu. Na szczęście obecnie na rynku dostępne są nowoczesne okna dachowe, obracające się w taki sposób, że dostęp do okien jest bezproblemowy przez co ich czyszczenie nie sprawia najmniejszego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here