Zakupienie odpowiednich okien do domu wymaga dokładnego przemyślenia, jakie z nich sprawdzą się najlepiej. Dzisiaj najczęściej wybierane są okna PCV, ale nie odpowiadają one każdemu – możemy wybrać wtedy okna drewniane, ale i one nie są idealne. Atrakcyjną alternatywą są okna drewniano-aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć?

Okna PCV są tanie, ale za to nie są zbyt zdrowe dla domu – mają trudności z zachowaniem zdrowej cyrkulacji powietrza, a ponadto nie są tak ciepłe jak wysokiej klasy okna z drewna. Oczywiście, wiele osób zwraca też uwagę na kwestie estetyki – nawet oklejone drewnopodobnym materiałem okna PCV nigdy nie będą wyglądać tak dobrze jak te drewniane.

Jednak również okna drewniane nie są idealne. Ich głównym minusem jest konieczność regularnej konserwacji – dotyczy to głównie zewnętrznej części okna, która jest narażona na czynniki atmosferyczne. Wprawdzie okna te są specjalnie impregnowane, ale z czasem drewno wymaga dodatkowych prac. Nie musimy ich jednak prowadzić, jeśli zdecydujemy się na okna drewniano-aluminiowe. To doskonała alternatywa dla drewna!

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie zalety okien z drewna i aluminium. Są nie tylko bardzo efektowne, ale również wytrzymałe, trwałe oraz nie wymagają prowadzenia czasochłonnej konserwacji. Okno składa się z połączenia aluminium, które znajduje się z zewnątrz, natomiast od środka jest to drewno. Dzięki takiej konstrukcji okna drewniano-aluminiowe są nie tylko odporne na czynniki zewnętrzne, ale również bardzo ciepłe – właśnie dlatego wybierane są do domów pasywnych i energooszczędnych, gdzie niskie zużycie ciepła jest priorytetem.

Oczywiście, są też minusy, ponieważ za okna drewniano-aluminiowe nie zapłacimy mało – są one dość kosztowne, ale musimy patrzeć na nie jako na inwestycję. Ciepłe okna tego rodzaju zmniejszą zapotrzebowanie na ciepło, a wykończenie aluminium przedłuży ich trwałość. Zatem jeśli chcesz mieć okna na lata, które będą wyglądały atrakcyjnie, pomyśl o połączeniu drewna z aluminium. To znacznie lepszy wybór niż okna wykonane jedynie z drewna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here