Przedpokój w nowoczesnym wydaniu

Przedpokój jest wizytówką naszego mieszkania. Widza go wszyscy, od listonosza, który przeważnie widzi tylko tą część naszego mieszkania, po wszystkich innych gości, których zapraszamy do domu. Przedpokój jest zapowiedzią czego można spodziewać się w dalszej części domu. Jest to zapowiedź wystroju domu, stylu, który jest w całym domu. Przedpokój musi tworzyć spójną całość zresztą mieszkania. Aranżacja przedpokoju nie może odbiegać od stylu mieszkania. Musi on tworzyć spójną przestrzeń wizualną zresztą mieszkania.
Nowoczesne meble do przedpokoju nadadzą modernistyczny styl całemu mieszkaniu. Jakie powinny być, by mieszkanie miało nowoczesny charakter?
Nowoczesne wnętrza nie są przeładowane. Musimy pamiętać o tym, że przedpokoje są przeważnie niewielki. Często są długie, wąskie i nieustawne. Niestety na wygląd przedpokoju przeważnie nie mamy wpływu i z umeblowaniem musimy dostosować się do istniejących warunków.
W przedpokoju najważniejszym meblem jest szafa. Najlepiej by była duża, dobrze zaplanowana i przestronna. Przeważnie dużo lepszym wyborem są szafy wnękowe robione na zamówienie. Wykorzystujemy w nich każdy centymetr przestrzeni, sami możemy zaplanować ilość półek, wieszaków, czy koszy. Nowoczesne szafy często maja drzwi przesuwane, nie uchylne, co pozwala nam zaoszczędzić dużo miejsca. Drzwi bardzo dobrze wyglądają, gdy mają lustra. Lustro powiększa przestrzeń. Rozświetla ją. Daje nam wrażenie przestronności. A o to nam przecież chodzi. Jest tylko jedna zasada, której nie można złamać. Dwa wiszące naprzeciwko siebie lustra wprowadzają wrażenie chaosu. Wbrew pozorom nie powiększają przestrzeni, tylko sprawiają, że odbieramy ją jako nieuporządkowaną.
Nowoczesne meble do przedpokoju to również wieszak na ciuchy, półka na buty i siedzisko, na którym możemy wygodnie się ubrać. I tyle mebli na przedpokoju wystarczy. Są to wszystkie niezbędne meble. Nie ma potrzeby przeładowywania przedpokoju, gdyż optycznie zmniejszymy sobie przestrzeń. Nie będzie to wyglądało korzystnie.
Kropką nad „i” jest zawsze oświetlenie. Dobrze dobranym oświetleniem można zdziałać cuda. Warto zastosować oświetlenie górne i boczne. Oświetlenie górne da nam duże, jasne światło. Kinkiety zapewnią nam nastrojowe oświetlenie, typowo dekoracyjne. Pięknie wygląda też oświetlenie taśmami led pociągnięte tuż przy podłodze. Efekt takiego oświetlenia potrafi zwalić z nóg. Jest jednak jeden poważny problem z takim typem oświetlenia. Pokarze każdy, nawet najmniejszy, pyłek kurzu. A tego byśmy nie chcieli.
Nowoczesne meble do przedpokoju bardzo często są białe, czarne lub w kolorze wenge. Są to najmodniejsze kolory kilku ostatnich sezonów. Forma nowoczesnych mebli jest prosta, raczej surowa. Ciekawe wrażenie sprawia zastosowanie detalu. Niewielkiego, ale charakterystycznego. Przykuwającego spojrzenie. Takiej małej ciekawostki, która złamie schemat surowego, prawie ascetycznego wnętrza, i nada mu charakteru. Sprawi, że przedpokój będzie z pazurem. Pozostanie w pamięci odwiedzających nasze mieszkanie gości.

www.designsekcja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here