Jakie wybrać konto bankowe ?

Zastanawiałeś się ostatnio gdzie założyć konto bankowe? Jesteś już posiadaczem jednego konta bankowego czy może jednak jest to twoje pierwsze konto? Gdzie najlepiej oszczędzać, a zarazem zarabiać pieniążki przy dobrej lokacie?

Jest wiele banków, w których możemy otworzyć własne konto. Możemy je podzielić na różne rodzaje: Indywidualne (dla dziecka, dla dorosłego) bądź konto firmowe.
Sam aktualnie jestem w Banku Millenium, z którego jestem całkiem zadowolony, ponieważ mam do niego dostęp poprzez aplikację w telefonie, wiem że moje pieniążki są bezpieczne, bardzo odpowiada mi procent jaki oferują gdy zainwestuje swoje pieniążki oraz kontakt ze wsparciem technicznym jest w miarę szybki i pomocny. Tak samo było gdy byłem posiadaczem konta w mBanku. Również byłem z niego zadowolony, lecz ze względów prywatnych oraz promocji jaką oferowało Millenium byłem zainteresowany otworzeniem nowego konta. Zatem jak założyć takie konto?
Można to zrobić w placówce bankowej, za pośrednictwem wyspecjalizowanego konsultanta, który posiada doświadczenie i doradzi nam jakie konto bankowe byłoby dla nas odpowiednie a zarazem najbardziej korzystne lub dokonać tą czynność własnoręcznie poprzez założenie konta na stronie internetowej.

Przykładowe firmy w których możemy założyć konto bankowe: Bank Millenium, mBank, Nest Bank, BGŻ BNP PARIBAS, ING, PKO, Alior Bank oraz wiele, wiele innych. Od każdego z nich otrzymamy pełen zakres informacji dotyczący prowadzenia konta, zainstalowania aplikacji mobilnej na telefon, opłacania oraz zabezpieczenia konta. Po jakimś czasie będziemy również otrzymywać informacje o nowościach poprzez sms lub rozmowę telefoniczną. Konsultanci będą mogli dzwonić również po to aby wykonać ankietę i otrzymać więcej informacji o nas, o tym czy jesteśmy zadowoleni, czy chcielibyśmy coś zmienić.

Możemy również otrzymać pieniążki lub inne atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za założenie konta i wykonanie określonych czynności (zapłaceniu kartą, wydaniu dane kwoty pieniążków, skorzystać z aplikacji mobilnej itp.) w danym banku. Każdy z nich „walczy o klienta”, aby otworzył konto w ich firmie, a nie u konkurencji. Każdy z pracowników jak i posiadaczy kont, jeżeli poleci komuś dany bank i ta osoba zostanie jego nowym klientem, wtedy zapewne otrzyma wynagrodzenie od banku w postaci prowizji pieniężnej.

Przed założeniem konta polecam rozejrzeć się po internecie, zapytać znajomych lub rodziny o opinie, można również podpytać stałych klientów danego banku o pozytywne oraz negatywne oceny, to z czego są zadowoleni oraz to co by zmienili, aby było lepiej. Dopiero po wykonaniu tych czynności będziesz wiedział gdzie dla Ciebie będzie najkorzystniej, a co najważniejsze gdzie twoje pieniążki będą bezpieczne. Teraz gdy świat się coraz bardziej unowocześnia niektórzy nie mogą sobie wyobrazić dokonywania płatności zwykłą gotówką, teraz raczej każdy stara się płacić kartą lub inną formą elektronicznej płatności, ponieważ jest zdecydowanie szybciej i można zaoszczędzić trochę czasu.

www.blogfinance24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here