Meble z duchem historii

Urządzasz swój wymarzony dom, a może chcesz odświeżyć wystrój mieszkania, wnieść do niego coś, co doda uroku i klimatu? Stare rzeczy budują nastrój, krzesła antyki to coś, co ociepli Twoje wnętrze i nada mu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat.
Nie od dziś wiadomo, jak drogocenne są stare przedmioty, miłośnicy historii ponad wszystko cenią sobie takie nabytki. Jedni pozbywają się starych przedmiotów, inni oddają wiele aby mieć chociaż część z nich w swoim posiadaniu. Patrząc na zabytkowe, antyczne rzeczy, przywołujemy ducha historii, wkraczamy w obszary wyobraźni, które nasuwają nam scenerię dawnych lat. Czy to nie wspaniałe? Móc przenieść się kilka lat wstecz, do czasów młodości naszych rodziców, dziadków czy dalekich krewnych? Takie stare pamiątki są bezcenne, jest w nich zaklęty duch czasu i pamięć o bliskich-która nigdy nie zginie.
Antyki to nie tylko wspaniałe rozwiązanie dla ludzi ceniących taki klimat w domu, nie wyobrażajmy sobie mieszkania umeblowanego antykami jako skansen, to błędne i krzywdzące przekonanie! Nawet w nowoczesnym wnętrzu, stary mebel potrafi pięknie współgrać z nowoczesnymi przedmiotami. Pamiętajmy też, że starą rodzinną pamiątkę możemy wspaniale odrestaurować tak, że będzie ona cudownym połączeniem nowoczesności ze starym, pięknym klimatem. Wiele osób decyduje się teraz na właśnie takie rozwiązanie, stary fotel czy krzesła antyki można obić nowoczesnym materiałem, natomiast klimatyczne stare drewno zostawić- wygląda to co najmniej dobrze.
Rozważając takie rozwiązanie, z pewnością nasuwa wam się na myśl czy to się w ogóle opłaca, być może zakup nowego mebla wyjdzie o wiele taniej od „ratowania” starego?… nie jest to jednak prawdą. Trzeba by tu rozważyć wszystkie plusy i minusy. Nowy mebel, stylizowany na stary nigdy nie odda klimatu antyku, nie będzie z nim też związane żadne miłe wspomnienie. Pamiętacie zapewne domy swoich babć czy ciotek, specyficzny zapach drewna, unoszący się w powietrzu, to wszystko przywołuje nam masę wspomnień- nowy mebel nigdy tego nie odda. Czy warto więc tak pozornie oszczędzać, decydując się na nowe przedmioty stylizowane na te stare? Kupując antyki dajemy im drugie życie, pamiętając o tym że ktoś przed nami korzystał z nich przez lata, w ich otoczeniu przeżywał domowe spotkania, łzy wielkiej radości i wielkiego smutku.
Nikt nie powiedział, że musimy mieć od razu mebli po swoich krewnych, bo chociaż to wspaniała pamiątka, dodatkowe wspomnienia i sentyment do przedmiotu, to możemy taki stary mebel zakupić w sklepach z antykami. To te sklepy są właśnie prawdziwą perełką, miejscem gdzie zaklęty jest czas i setki wspomnień. Z każdym przedmiotem wiąże się jakaś historia, którą my-jako nowi właściciele kontynuujemy, antyki to też unikatowe rzeczy, pamiętajmy o tym. Jeśli chcemy aby nasze mieszkanie było olśniewające, płynęła w nim jakaś historia, a przede wszystkim był w nim niepowtarzalny klimat, nie ma lepszego rozwiązania od zakupu oryginalnych, jedynych w swoim rodzaju, unikatowych antycznych mebli.

www.kopalniamarzen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here