Jedyne, czym zaprzątamy sobie głowę w kwestii rzęs, to znalezienie idealnej maskary. Czas przypomnieć, jak ważne jest również stosowanie kosmetyków pielęgnujących. Piękno rzęs bierze się z ich wnętrza, dlatego przepis na sukces to dbanie o zdrowie.

Każda kobieta chciałaby mieć piękne rzęsy, ale bardzo często obieramy zły kierunek. Zapominamy o pielęgnacji, która jako jedyna przynosi długofalowe efekty. Za to posiłkujemy się wieloma warstwami maskary albo przedłużaniem rzęs. Czas na dobre zmiany!

Celujemy w piękne rzęsy

Rzęsy zbudowane są analogicznie do każdego innego włosa – mają cebulkę, która znajduje się w skórze i jest ich jedyną żywą częścią. Cała rzęsa, którą widzimy, nie jest żywa. Możemy ją np. obciąć i nie odczujemy bólu. I to jest kluczowa informacja, której trzeba się trzymać. Jeśli mamy dbać o rzęsy, to tylko działając na ich cebulki. Pamiętając też, że wymieniają się one średnio co 3-4 miesiące, ponieważ tyle trwa cykl życia rzęsy.

Prosty przepis na piękno

Najprostszy sposób na piękne rzęsy to delikatna pielęgnacja. Istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować w tej kwestii. Oto najważniejsze:

• Wodoodporne maskary obciążają rzęsy i utrudniają cyrkulację powietrza, dlatego nie należy ich nadużywać – stosujmy je tylko, kiedy jest to konieczne np. gdy wybieramy się na basen.

• Zalotka to dobry sposób na podkręcenie rzęs, ale stosowana niewłaściwie, pozbawiona ochronnych gumek i nadużywana może wzmagać łamliwość rzęs – bądźmy ostrożni.

• Przedłużanie rzęs nie jest wskazane jako regularny zabieg, ale sporadyczny zabieg upiększający np. na specjalną okazję – naturalne rzęsy osłabiają się pod wpływem kępek.

Must have: odżywka do rzęs

Nie ma skutecznej pielęgnacji bez dobrego kosmetyku. Można ochraniać rzęsy przed niszczeniem, wybierać tylko maskary ze składnikami odżywczymi albo ograniczać zabiegi kosmetyczne na rzęsy. Dzięki temu zapobiegniemy dalszemu niszczeniu rzęs, ale ich nie zregenerujemy. Tylko dobrej jakości odżywka do rzęs jest w stanie pomóc.

Odżywki do rzęs w założeniu mają przyspieszać wzrost i zagęszczać rzęsy. Zapobiegają ich wypadaniu i stymulują pracę cebulek. Są też kompozycją najlepszych składników odżywczych, witamin, minerałów i ekstraktów roślinnych, dzięki którym działają o wiele bardziej kompleksowo. Odżywiają, nawilżają, wzmacniają, regenerują, uelastyczniają i dodają miękkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here