Podolog

Ze statystyk wynika, że prawie 80 procent społeczeństwa ma problem ze stopami. Do najczęstszych z nich należą odciski, modzele, nagniotki, a także zrogowacenia pięt i stany grzybicze. Niestety dla niejednej osoby stopy to rzecz wstydliwa. Wynika to z przeświadczenia, że wszystkie zmiany zabarwienia lub struktury płytki paznokciowej są wynikiem grzybicy, lub zaniedbania. Często zdarza się, że problemy mają związek z obniżoną odpornością organizmu, nadpotliwością czy też korzystaniem z sauny i basenu. Z tymi problemami warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Sprawdź, jakie zabiegi wykonywane są w profesjonalnym gabinecie podologicznym.

Czym zajmuje się podolog?

Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się dbaniem, a także leczeniem wszelkich chorób związanych z kończynami dolnymi. Jest to dziedzina, która w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki, natomiast w krajach zachodnich jest tak bardzo popularna jak stomatologia czy ortopedia. Specjalista zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych, oraz płytki paznokciowej na stopach. Zobacz, który zabieg podologiczny byłby dla Ciebie odpowiedni. Najczęściej wykonuje się następujące zabiegi:

  • usuwanie modzeli, odcisków,
  • wykonanie specjalistycznego zabiegu na paznokciach szponowatych,
  • skrócenie zgrubiałych paznokci,
  • wyleczenie pękających pięt,
  • zadbanie o wrastające paznokcie poprzez założenie klamry,
  • dobranie odpowiedniego obuwia oraz preparatów do pielęgnacji domowej.

Podologia dla seniora

Podologia skierowana jest również do osób starszych, dla których samodzielna pielęgnacja stóp może być uciążliwa. Istotnym problemem jest leczenie stopy cukrzycowej, które jest efektem cukrzycy. Podolog zadba o profesjonalną pielęgnację, która utrzyma stopy w dobrej kondycji.

Często zdarza się też, że osoby starsze mają problemy z krążeniem, w wyniku czego paznokcie stają się łamliwe, zgrubiałe oraz podatne na grzybicę. Brak profilaktyki prowadzi do wrastania paznokci oraz powstawania deformacji w obrębie palców.

Odpowiednia pielęgnacja skóry stóp

Naturalnym procesem starzenia się jest też sucha i cienka skóra stóp, która traci swoją grubość, dlatego też wymaga specjalistycznej opieki.

Coraz częściej gabinety podologiczne prowadzą usługę mobilną skierowaną do osób starszych, które mają problemy z samodzielnym dotarciem do gabinetu. Jest to obecnie bardzo ceniona usługą.

Gabinet podologiczny – w trosce o stopy

Nasze stopy „noszą” nas przez całe życie i często nazywane są „drugim sercem”, dlatego też potrzebują naszej stałej opieki i profilaktyki. Niestety nie wszyscy odpowiednio dbają o ich stan i tym samym nie zdają  sobie sprawy, że niektóre nasze choroby naszego organizmu mogą być z nimi powiązane. Zaniedbane stopy mogą prowadzić między innymi do schorzeń, takich jak: bóle głowy, kręgosłupa, zaburzenia wzrokowe, zaburzenia psychiczne i wiele innych. Dlatego też warto o nie dbać i systematycznie odwiedzać gabinet podologiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here