Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu

Salon to pomieszczenie, które pełni kilka funkcji. Nie tylko witamy  w nich zaproszonych gości, ale również relaksujemy się, a także pracujemy. Bardzo często dzielony jest również z kuchnią i jadalnią. Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu, aby był w pełni funkcjonalny?

Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu, aby był w pełni funkcjonalny?

Aranżacja wnętrza nie jest prostym zadaniem. Podczas urządzania pomieszczenia niezwykle ważny jest wybór koloru ścian, podłóg czy dodatków. Istotną rolę odgrywają również odpowiednie meble do salonu. Przestrzeń w salonie powinna być przede wszystkim komfortowa.  Zbyt duża ilość mebli i dekoracji może tylko przytłoczyć wnętrze i sprawić, ze stanie się ono mało praktyczne. To szczególnie ważne, gdy salon jest mały lub połączony z kuchnią i jadalną. Decydując się na meble do salonu, przede wszystkim kieruj się:

  • rolą mebli – zastanów się jakich mebli i do czego potrzebujesz,
  • wolną przestrzenią – najpierw dokładnie wymierz salon i zastanów się, gdzie ma stać dany mebel. Pamiętaj, że meble do salonu mają być funkcjonalną ozdobą wnętrza, ale pod żadnym pozorem nie mogą zagracić wnętrza,
  • ceną – ustal budżet.

Ważne są również wszelkie skosy w mieszkaniu, a także dostęp i odległość od kontaktu. Te z pozoru zbędne rzeczy, są bardzo ważne.

Jakie meble do salonu wybrać?

Komody, szafy, witryny, szafki RTV to tylko kilka z rodzajów mebli do przechowywania rozmaitości. Ich wybór powinien być uzależniony od przestrzeni, jaką dysponujesz, a także ilości rzeczy, które chcesz w nich zmieścić. Pamiętaj, że meble do salonu mają być praktyczne, wygodne w użytkowaniu oraz dostosowane do rozmiaru pomieszczenia. Natomiast kombinacja witryn, komody, półek i szafek ma wprowadzić ład i pomóc w utrzymaniu porządku w pokoju. Które z nich warto mieścić w przestrzeni salonowej? Przede wszystkim:

  • komodę – dostępne w różnych wielkościach. Dzięki temu dopasujesz ją do indywidualnych potrzeb. Pod uwagę weź rozkład szafek, półek oraz pakowność,
  • szafkę RTV – jeśli w salonie jest telewizor, to szafka jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Warto wybrać model z dodatkową półką, w której pochowasz drobiazgi,
  • witrynę – jeśli masz duży salon, to koniecznie kup witrynę. Prezentuje się niezwykle estetycznie i pozwala na wyeksponowanie np. zastawy stołowej.

Jakich błędów unikać, podczas zakupu mebli do salonu?

Meble do salonu to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Powinny stanowić połączenie funkcjonalności z designem i być dostosowane do wymiarów pomieszczenia. Ich zakup należy dokładnie przemyśleć oraz przeanalizować. Nie warto wybierać pierwszego lepszego zestawu mebli, argumentując walorami estetycznymi. Wygląd ma znaczenie, ale nie najważniejsze. Niestety wciąż wiele osób popełnia sporo błędów, kupując meble. Najczęściej jest to:

  • kupowanie mebli w pośpiechu bez zwracania uwagi na producenta,
  • kupowanie mebli bez wcześniejszych pomiarów salonu. Może okazać się, że meble są za duże lub za małe,
  • sugerowanie się ceną bez uwzględnienia materiałów, z których wykonano meble,
  • niedopasowanie mebli do pozostałych elementów wnętrza, w tym kolorystyki oraz szerokości. W efekcie tworzy się miszmasz , a całość nie jest spójna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here