Owalna twarz

Owalna twarz jest jedną z trudniejszych kształtów twarzy. Niestety borykają się z tym najczęściej osoby szczupłe lub po prostu bardzo chude. Niestety aby sobie poradzić z tym kształtem jest mało sposób. Można jednak troszkę podreperować to za pomocą długości włosów oraz makijażem.

Owalna twarz a długość włosów

Do takiego kształtu twarzy warto dopierać fryzury długie, mogą one być z grzywką lecz nie muszą. Tak zwany bob też bardzo dobrze sprawdzi się przy owalnej twarzy. Jednak owy bob powinen być długości około do ramion. Warto więc zaznaczyć że najlepszą fryzurą dla takiego kształtu twarzy będą krótsze włosy. Na pewno dodadzą objętości naszej twarzy oraz ładnie ją wymodelują. Taki osobom nie zaleca się prostowania włosów. Owa stylizacja może spłaszczyć jeszcze bardziej kształt twarzy. Najlepiej je troszkę pokręcić i co najważniejsze podnieść u nasady aby nie wyglądały na przyklapnięte. Ten kształt twarzy umożliwia również mieć bardzo krótkie włosy. Nie będzie to na pewno wyglądało mocno źle. Można nawet szczerze powiedzieć że jest to najodpowiedniejsza fryzura właśnie dla owalnej twarzy.

Owalna twarz a makijaż

Owalna twarzMakijaż dla owalnej twarzy to naprawdę jest duże wyzwanie, ale ze wszystkim można sobie poradzić. Obecne sposoby tak zwane konturowanie twarzy bardzo pomaga uzyskać kształt twarzy na jakim nam najbardziej zależy. Do tego kształtu twarzy warto użyć bronzera, różu i roświetlacza. Bronzera warto użyć w okolicach skroni oraz pod kośćmi policzkowymi. Róż nakładamy na kości policzkowe, a rozświetlacz warto nałożyć nad różem oraz nad nosem i na samym nosem. Jeśli nie podoba nam się również nasz nos, jego też możemy troszkę zmniejszyć oraz skrócić. Warto na bok nosa nałozyć troszkę bronzera i gotowe. Nos ma od razu zupełnie inny kształt.
Owalna twarz nie jest prosta, jednak da się ładnie ją prezentować. Warto zastosować powyższę wskazówki aby wyglądać idealnie. A jeśli nie wie jaki ma się kształt twarzy warto stanąć przed lustrem i popatrzeć w 4 punkty- górę czoła, brodę oraz obok uszu. Najlepiej na lustrze narysować kropki a później je połączyć z tego zabiegu dowiemy się właśnie jaki mamy kształt twarzy, czy jest to owalna twarz a może okrągła? Warto się temu przyjrzeć i wykonywać odpowiedni makijaż. Włosy to tak wcześniej wspomniane zostało również ważny element dzięki któremu uzyskamy nasz wymarzony kształt naszej twarzy. Do owalnej twarzy dobre są fryzury długie z grzywką prostą bądź bardzo krótkie. Metod jest jednak dużo więcej jednak te są najprostsze w wykonaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here