Narzędzia o wielu zastosowaniach

Na rynku możemy obecnie znaleźć mnóstwo narzędzi, które nadają się do różnego rodzaju prac. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można je wykorzystać w przeróżny sposób. Takim niezwykłym urządzeniem jest chociażby aerograf, czyli miniaturowy pistolet, który przeznaczony jest do malowania precyzyjnego.

Odpowiednie narzędzia dla fachowca lub pasjonata

Oczywiście, wybór narzędzi zależy głównie od tego, jakiego rodzaju prace mamy do wykonania. Zdarza się jednak, że jedno urządzenie może przydać się do wielu czynności i wówczas korzystają z nich nie tylko fachowcy, ale różnego rodzaju pasjonaci. Wtedy najczęściej mówimy o tzw. przyrządach uniwersalnych. Takimi są m.in. młotki, obcęgi, różnego rodzaju klucze, ale także bardziej profesjonalny sprzęt, taki jak choćby aerograf.

Czym jest aerograf?

Aerograf jest to miniaturowy pistolet, który przeznaczony jest do profesjonalnego malowania. Bardzo często znajduje on zastosowanie przy pracach zaprawowych. Jednak nadzwyczaj chętnie korzystają z niego również osoby zajmujące się modelarstwem, konserwacją zabytków, technikami artystycznymi, jak wykonywanie grafiki na ciele, podkoszulkach, ceramice oraz szkle. Większość aerografów posiada regulację ciśnienia powietrza, a także dozownik ilości podawanego materiału. Dzięki stosowaniu odpowiednich końcówek można regulować kształt i szerokość jego strumienia.

Kompresor do aerografu

Aby to urządzenie działało prawidłowo, musi być odpowiednio zasilane. Służą do tego specjalne kompresory do aerografów. Na ogół są one wyposażone w reduktor, manometr, odstojnik. Większość z nich ma wbudowany także cichy napęd i nie jest przesadnie ciężka – tym samym można je spokojnie przenosić z miejsca na miejsce. Dzięki przełącznikom trybu pracy pozwalają na regulację ciśnienia z jakim dana osoba chce pracować.

Gdzie można nabyć kompresor?

Kompresory do aerografu, a nawet całe zestawy, na które zazwyczaj składają się kompresor, aerograf, wężyk powietrza, a także instrukcja obsługi można nabyć w firmie MAGMA. Wystarczy pojawić się osobiście w ich siedzibie, która mieści się w Jarocinie przy ul. Brzozowej 19, bądź zdecydować się na zakupy przez sklep internetowy.

Firma posiada bardzo profesjonalną stronę internetową, na której można zapoznać się szczegółowo z oferowanymi przez nich produktami, wśród których znajdują się m.in. różnego rodzaju narzędzia uniwersalne, ogrodowe, silniki, tarcze, odzież bhp itp. Kolejnym udogodnieniem dla klientów jest także możliwość osobistego odbioru zamówionego towaru, bądź możliwość przesłania go np. poprzez kuriera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here