Nike Air Max - wizytówka marki

Od trzydziestu lat niezmiennie są jednymi z najchętniej noszonych butów sportowych. Niezależnie od tego, ile mamy lat i czy na co dzień nosimy się na sportowy, czy też bardziej elegancko, fenomen Air Maxów zauroczył wszystkich. Dlaczego tak chętnie je kupujemy?

Krótka historia Nike Air Max

Pierwsze buty Nike Air Max zadebiutowały równo trzydzieści lat temu – w marcu 1987 roku, mimo że ich pomysłodawca – Tinker Hatfield, pracował nad nimi już dwa lata wcześniej. Inspiracją do stworzenia charakterystycznej podeszwy ze specjalnym okienkiem, w którym umieszczono poduszkę powietrzną, był budynek Muzeum Pompidou w Paryżu. Podczas swoich podróży Hatfield bardzo często gromadził inspiracje do nowych projektów, a w przypadku Air Maxów uzewnętrznienie instalacji amortyzującej okazało się strzałem w dziesiątkę. Co ciekawe, nie wszyscy byli do tego pomysłu przekonani. Dział marketingu Nike nie chciał dopuścić butów do sprzedaży ze względu na ryzyko licznych reklamacji, które mogły pojawić się w związku z przebiciem poduszki powietrznej w podeszwie. Na szczęście dla marki Air Maxy ujrzały światło dzienne ( dziś można je dostać m.in. w sklepie galeriamarek.pl/filtr/nike-air-max). Szybko okazało się, że był to prawdziwy przełom w historii firmy, która szukała sposobu na wyróżnienie się na rynku obuwniczym, który w tamtym czasie cechował się ogromną konkurencją.

Air Maxy flagowym produktem Nike

Dziś, gdy myślimy „Nike” zapewne pierwszym skojarzeniem, które pojawia się w głowach większości z nas są właśnie Air Maxy. Oregoński koncern dysponuje ogromną ofertą różnorodnych modeli butów. Jak dotąd jednak żadnemu z nich nie udało się przeskoczyć wielkiego sukcesu butów z poduszką gazową w podeszwie. Wielka w tym zasługa projektantów brandu, którzy co roku tworzą dziesiątki nowych interpretacji klasycznych Air Maxów. Mowa tu nie tylko o kolejnych wersjach kolorystycznych czy materiałowych, ale także o zupełnie nowych zastosowaniach systemu Air Max. Po Air Max 1 triumfy w modzie sportowej święciły takie modele, jak Air Max 90, Air Max 95, Air Max 97, Air Max Uptempo, a ostatnio również Air Max Zero, zwany inaczej The One before The One.

nike-air-max-0

Zajrzyj do środka poduszki Air

Dlaczego Nike Air Max cieszą się tak dużą popularnością? Dlaczego są jednymi z najczęściej podrabianych butów sportowych? Przede wszystkim ze względu na połączenie unikalnego designu z ponadprzeciętnym komfortem. Fenomen tych sneakerów tkwi właśnie w podeszwie, w której umieszczane są poduszki wypełnione sprzężonym powietrzem, które zapewniają świetną amortyzację w trakcie chodzenia i biegania. I o ile firmy znakomicie podrabiają wygląd Air Maxów, o tyle nawet o milimetr nie zbliżyły się do oryginału pod względem odwzorowania technologii zastosowanych do produkcji tych ponadczasowych sneakerów.

nike-air-max-3

Dla każdego coś… designerskiego

Oferta oryginalnych Nike Air Max przyprawia o zawrót głowy. Znajdziemy tu chyba wszystkie możliwe kombinacje kolorystyczne w rozmiarach damskich, męskich oraz dziecięcych. Dzięki temu każdy, niezależnie od wieku czy płci może cieszyć się wygodą w codziennych stylizacjach. Zróżnicowanie modeli pod względem kształtu czy designu sprawia, że nawet najbardziej wymagający znajdą Air Maxy uszyte na miarę ich gustu. Możesz wybrać klasyczne Air Max 1 lub Air Max 90, ale też postawić na delikatniejsze Air Max Thea. Na uwagę zasługują zarówno te wykonane z połączenia skóry i siateczki, jak i najnowsze – z materiału Flyknit. Wszystkie te modele znajdziesz w sklepie Galeria Marek.

Dlaczego warto mieć Nike Air Max w swojej szafie? Bo ich ponadczasowy design zawsze będzie wpisywał się w trendy. A wygoda i komfort chodzenia na co dzień to wartości nieocenione!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here