Kwasy – zabieg, który warto zrobić jesienią

Młodo wyglądająca, zadbana skóra o zdrowym kolorycie to marzenie większości z nas. Sprawia, że czujemy się pewnie i wyglądamy atrakcyjnie.

Z tego powodu chętnie sięgamy po zabiegi kosmetyczne, które mogą nam pomóc w jej pielęgnacji, oczyszczaniu i odmładzaniu. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem kwasów. Warto jednak pamiętać, że nie każda pora roku sprzyja ich wykonywaniu.

Co dają zabiegi kwasami?

Zabiegi kwasami powodują silne złuszczanie się martwego naskórka, dzięki czemu skuteczniej niż każdy inny rodzaj peelingu oczyszczają skórę. Dzięki nim staje się ona wyraźnie młodsza, odzyskuje zdrowy koloryt i gładkość. Co więcej, zabiegi te są niezwykle pomocne usuwaniu przebarwień. Mogą pomóc nam również w łagodzeniu objawów trądziku. Słowem, są w stanie pomóc w większości problemów z cerą. Podczas zabiegu martwy naskórek zostaje poddany działaniu kwasu, przez co złuszcza się i odsłania młode warstwy skóry. To dzięki temu odzyskuje ona blask i piękny wygląd.

Lato i zima – lepiej nie ryzykować

Choć zabiegi kwasami są bezpieczne nie pozostają bez wpływu na naszą skórę. Działają bowiem dość silnie, przez co przez pierwsze dni po wykonaniu zabiegu może być ona nieco podrażniona i wrażliwa. Dlatego też lepiej nie wykonywać zabiegów latem i zimą. Latem narażamy się bowiem na działanie promieni słonecznych, które mogą poparzyć delikatną i wrażliwą skórę po zabiegu. Zimą zaś suche powietrze wewnątrz pomieszczeń, mróz i wilgoć szkodzą naszej skórze i mogą doprowadzić do jej przesuszenia. Jesień to optymalny czas na tego typu zabiegi.

Gdzie szukać dobrej kosmetyczki w Szczecinie?

Wiemy już dlaczego warto wykonać zabieg kwasami jesienią. Aby jednak być w pełni zadowolonym z jego efektu warto znaleźć miejsce, w którym naszą skórą zajmie się profesjonalna, doświadczona kosmetyczka. Zastanawiasz się więc pewnie dokąd warto się udać Możemy ci w tym pomóc. Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Szczecinie? Wiemy, jak ich znaleźć! Wystarczy bowiem, że skorzystasz z możliwości jakie daje internet. Jedną ze stron, które warto odwiedzić jest Moment.pl. Nie tylko znajdziesz tu salon dopasowany do twoich potrzeb, ale również szybko zarezerwujesz wizytę w dogodnym dla ciebie terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here