kosmetyki profesjonalne

Kosmetologia wciąż się rozwija, rozwija się w różnych kierunkach, tych profesjonalnych także. Dziś sprawdzimy jak bardzo rozbudowały się kosmetyki profesjonalne do pielęgnacji i do stylizacji włosów. Od dawna wiadomo, że włosy są naturalną, piękną ozdobą każdego człowieka. Kosmetyki zdecydowanie nam ułatwiają życie w tym względzie.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Kosmetyki profesjonalne do pielęgnacji włosów ułatwią nam utrzymanie lub przywrócenie dobrej kondycji naszych włosów. By były lśniące, grube i zdrowe.

Olejki do włosów – mają na celu wygładzenie włosa, by były gładkie i śliskie jednocześnie zabezpieczone przed różnymi czynnikami zewnętrznymi jak np. temperatura,
Płukanki ziołowe – są z naturalnych składników, doskonale poprawiają kondycję włosa. Dużym atutem jest możliwość zrobienia ich samemu.
Wcierki do włosów – podobnie jak płukanki można wykonać samemu z ekologicznych produktów,
Szampony oczyszczające – służą do oczyszczenia włosów z zbędnego balastu w postaci brudu i łoju. Czasem dobrze użyć jest dwukrotnie.
Szampony do codziennego stosowania – należy dobrać do odpowiedniego dla nas rodzaju włosów i skóry głowy,
Maski do włosów – dobrze nawilżają i sprawiają, że są one lśniące i gładkie,
Serum – bardzo dobrze wpływa na rozdwojone, przesuszone końcówki włosów,
Odżywki lub balsamy– by uzyskać dobre efekty należy stosować regularnie, a przy wyborze sugerować się przed wszystkim potrzebami swoich włosów,

kosmetyki profesjonalne
Kosmetyki do stylizacji włosów

Profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów doskonale spełnią swe zadanie jeśli będziemy używać zgodnie z naszymi potrzebami i możliwościami naszych włosów:

Lakiery do włosów – ich najważniejszą funkcją jest dobre utrwalenie fryzury, bez matowienia oraz bez pozostawienia efektu mokrych i posklejanych włosów. Niewątpliwą zaletą jest możliwość łatwego rozczesywania włosów.
Mleczko termiczne – chroni włosy przed użyciem prostownicy, lokówki czy suszarki z gorącym powietrzem,
Pianka do włosów – jej głównym zadaniem jest podniesienie włosów u nasady głowy,
Żele – służą do utrwalenia fryzury i nadania jej blasku,
Odświeżacz koloru w piance – świetnie się nada gdy chcemy nadać innego odcienia lub zmienić na imprezę kolor włosów,
Suchy szampon – jest doskonałą alternatywą, gdy potrzebujemy szybkiego odświeżenia włosów,
Guma, pasta albo klej – używa się ich głownie do stylizacji krótkich włosów, nie można przesadzić z nadmiarem, ponieważ wtedy włosy zrobią się zbyt ciężkie. Najlepiej stylizować palcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here