farba do włosów w piance

Każda pani regularnie farbująca włosy z pewnością spotkała się już na rynku z farbą do włosów w piance. Jest to niezwykle wygodny i prosty sposób na koloryzację i dość częstą zmianę koloru włosów. Można rzecz, że prawie w każdych warunkach – czy to w domu, w podróży, na wakacjach.

Zalety farby do włosów w piance

Niewątpliwą zaletą pianki jest przyjemny zapach i brak amoniaku, co powoduje, że nie niszczą się włosy. Produkty niektórych firm farb do włosów w piance zapewniają pokrycie siwych włosów, przy naturalnie wyglądających kolorach. Pianki pielęgnują, wzmacniają i odżywiają włosy, zamiast je niszczyć. Kolejną zaletą pianki jest cena, która w stosunku do innych produktów koloryzujących jest stosunkowo niska.

Jak używać farby do włosów w piance

Opakowanie zazwyczaj zawiera emulsję w butelce, żel koloryzujący w butelce, odżywkę regenerującą w tubce, końcówkę do aplikacji w piance oraz rękawiczki. Kolorowa farba do włosów w piance wydobywa się pod ciśnieniem za pomocą aplikatura. Pianka nie ześlizguje się z włosów, ponieważ jest o dość zwartej konsystencji. Żel należy przelać do butelki z emulsją, zakręcić i nałożyć końcówkę aplikatura. Skórę wokół włosów, narażoną na upaćkanie należy posmarować wazeliną lub innym tłustym kremem. Następnie zaaplikować na włosy i delikatnie wmasować we włosy. Po aplikacji lekko zasycha, więc ułatwia oczekiwanie na minięcie czasu wskazanego na opakowaniu. Im dłużej farbę do włosów potrzymamy na włosach tym intensywniejszy będzie kolor, nie należy jednak przekraczać czasu do tego wyznaczonego. Po tym czasie należy włosy zmyć woda i poczekać na wyschnięcie.
farba do włosów w pianceDokładna instrukcja „krok po kroku” na każdym opakowaniu z pewnością ułatwi stosowanie farby do włosów w piance.
Uwaga techniczna – należy pamiętać by zabezpieczyć ubranie czy urządzenia sanitarne przed niepotrzebnym zabrudzeniem, które później będzie dość trudno doczyścić.

Trwałość koloru

Farba do włosów w piance zdecydowanie lepiej trzyma niż toner, który dość szybko się wypłukuje i zmywa. Kolor utrzymuje się około 2 -3 tygodni w zależności od częstotliwości mycia włosów. Pamiętać należy też, że pianka z każdym myciem włosów będzie się zmywała i kolor będzie jaśniejszy.
Trwałość koloru zwiększa też aplikacja farby na wilgotne włosy, ponieważ mokre włosy mają otwarte łuski i lepiej produkt się wchłania.

Podsumowanie

Z pewnością jest produkt dla osób, które chcą często zmieniać kolor włosów i które chcą mieć poczucie, że nie niszczą włosów, ponieważ farba do włosów w piance nie zawiera amoniaku. Ponadto dzięki łatwej i równomiernej aplikacja pianki, nie skapuje ona z włosów i otrzymujesz kolor jaki chcesz w dość krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here